نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

به مناسبت 14 ژوئن، از اهداكنندگان خون تقدير شد

به مناسبت 14 ژوئن، از اهداكنندگان خون تقدير شد

با حضور معاون استاندار به مناسبت روز جهانی اهداکنندگان خون، از برخی اهداکنندگان شاخص در استان یزد تجلیل به عمل آمد

     به گزارش روابط عمومي اداره کل انتقال خون استان یزد؛ این مراسم که روز دوشنبه 28 خرداد همزمان با سراسر کشور در سالن همایش اداره کل انتقال خون یزد با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار،مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری، مدیر عامل هلال احمر استان، شهردار یزد ،مدیرکل و معاون آموزش و پرورش استان، مشاورین استاندار و اهداکنندگان خون برگزار و در پایان از اهداکنندگان شاخص تقدیر و تشکر شد.

     در ابتداي مراسم دكتر تقوائي ضمن گراميداشت روز 24 خرداد روز جهاني اهداكنندگان خون، در خصوص فعاليت سازمان انتقال خون ، جايگاه انتقال خون استان در كشور و بر لزوم ترويج فرهنگ اهداي خون در استان سخنراني نمود.

وی با اشاره به کاهش مراجعات در رمضان امسال گفت: در ماه مبارک رمضان 3034 نفر به مراکز خونگیری در استان مراجعه نمودند که از این تعداد 2404 موفق به اهدای خون شدند که از این تعداد 6/63 % مستمر، 5/23 % باسابقه و مابقی بار اول بودند.

مدیر کل انتقال خون در ادامه به مباحثی همچون محصولات نوین انتقال خون مثل پلاکت آفرزیس،پلاسمای آفرزیس و اهدای سلول های بنیادی و نقش آنها در سلامت و ارتقاء درمان استان و درصد پایین اهدای خون بانوان و لزوم مشارکت همگانی در اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در این زمینه پرداخت  

      در ادامه مراسم دكتر طالبي؛معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار ضمن تشكر از اهداكنندگان خون كه با اهداي عضوي از بدن خود به كمك هم نوع مي شتابند، بر لزوم ترويج فرهنگ اهداي خون در استان علي الخصوص بانوان تاكيد نمود و افزود هر کس در نجات جان هم نوع قدم بردارد مصداق این آیه از قرآن تلقی می گردد که می فرماید هر کس جان یک نفر را نجات دهد، همه خلق را زنده کرده است.

     وي در ادامه روند اداره كل انتقال خون استان در كشور را رو به رشد و مثبت ارزيابي كرد  و با اشاره به شعار زیبای امسال روز جهانی گفت: اهداکنندگان خون سرمایه های اصلی انتقال خون به حساب می آیند و از آنان و همچنین كاركنان خدوم انتقال خون که به صورت شبانه روزی برای نجات جان بیماران تلاش می کنند، تقدير و تشكر می شود.

     در ادامه مراسم از اهداكنندگان مستمر خون اعم از مرد و زن ، اهداكنندگان جوان ، اهداكنندگان پلاسما و پلاکت ، معلمان و هنرمندان با اهداي هدایایی تجليل به عمل آمد.

     اجرای گروه هنری سما به سرپرستی مهدی صادقی و همچنین اجرای گروه سرود بیماران سرطانی و بیان خاطره توسط اهداکننده خون نادر از جمله برنامه های دیگر این مراسم بود و در پايان مراسم نیز بيماران سرطانی با اهداي گل به اهداكنندگان ضمن تشكر از آنان صحنه اي ماندگار را به جا گذاشتند.