نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بیش از 64 هزار واحد خون به مراکز درمانی استان یزد تحویل داده شد

بیش از 64 هزار واحد خون به مراکز درمانی استان یزد تحویل داده شد


مدیرکل انتقال خون استان یزد خبر داد:مدیرکل انتقال خون استان یزد از تحویل بیش از 64 هزار واحد خون و فرآورده‌های خونی به مراکز درمانی و بیمارستانی استان در ده ماهه امسال خبر داد.

مدیرکل انتقال خون استان یزد در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا، با بیان اینکه آمار اهدا کنندگان خون در استان نسبت به زمان مشابه سال گذشته تفاوت چندانی نداشته است، گفت: از ابتدای امسال تا پایان دی ماه، 43هزار و 789 نفر به پایگاه‌های انتقال خون در سطح استان مراجعه کردند که از این تعداد 33 هزار و 651 نفر موفق به اهدا خون شدند.

دکتر نقی تقوایی افزود:7/61 درصد اهدا کننده خون در ده ماهه امسال جزء اهدا کنندگان مستمر و 28 درصد از اهداکنندگان باسابقه بودند و مابقی برای اولین بار خون اهدا کردند.

وی با بیان اینکه از مجموع تعداد افرادی که از ابتدای امسال تاکنون موفق به اهدا خون شدند، 97.2 درصد مرد و مابقی زن بودند، ادامه داد: 3/86 در صد از مجموع اهداکنندگان خون در استان متأهل و 7/3 درصد مجرد بودند.

دکتر تقوایی عنوان کرد: در ده ماهه ابتدای امسال در مجموع بیش از 64 هزار واحد خون و فرآورده‌های خونی برای مصرف به مراکز درمانی و بیمارستانی استان تحویل داده شده که شامل 29 هزار و 755 واحد فرآورده‌های سلولی و 34 هزار و 370 واحد فرآورده‌هایی پلاسمایی بوده است.

وي با اشاره به اينكه 61 درصد اهداكنندگان استان مربوط به اهداكنندگان مستمر است افزود: ميزان مشاركت اهداكنندگان مستمر خون در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 4 درصد افزايش داشته است. تقوائي خاطر نشان كرد: اين سازمان در بحث تامين خون  فرآورده هاي خوني بيمارستان هاي استان، 99 درصد گلبول قرمز ، 90 درصد  پلاكت و 97 درصد پلاسماي مورد نياز بيماران را پاسخگو بوده است.