نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بیش از 70% اهداکنندگان خون در یزد مستمر هستند

بیش از 70% اهداکنندگان خون در یزد مستمر هستند

به گزارش روابط عمومي انتقال خون یزد ، مدير كل انتقال خون استان يزد ضمن تایید خبر و با اشاره به استقبال خوب مردم یزد جهت اهدای خون، گفت: در هشت ماه سالجاری 37159 نفر به مراکز انتقال خون در استان مراجعه نمودند که از این تعداد 27752 نفر موفق به اهدای خون شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 5/6% رشد داشته است که این نشانگر ترویج حس نوع دوستی در بین مردم دارالعباده یزد و همچنین جای تقدیر و تشکر از آنان دارد.

دكتر نقی تقوائي در ادامه اهداکنندگان مستمر را یکی از بهترین و مطمئن ترین گروه ها برای اهدای خون خواند و افزود؛ اهداکنندگان مستمر در سال دوبار برای اهدای خون مراجعه می کنند به همین دلیل بایدها نبایدها در خصوص اهدای خون را می دانند و در هشت ماه اول سال از اين تعداد اهداي خون ، 70/7 درصد اهداكننده مستمر بودند و 24/8درصد اهداکننده با سابقه و مابقی بار اولی بودند.

وی با اشاره به راه اندازی دستگاه های جدید در این اداره کل گفت: اهداکنندگان بجای اهدای خون می توانند  اهدای پلاسما و پلاکت آفرزیس داشته باشند و در پذیره نویسی سلول های بنیادی خونساز نیز مشارکت نمایند و جان بیماران را نجات دهند.

مدیر کل انتقال خون استان در ادامه با اشاره با پاسخگویی 99 درصدی درخواست های بیمارستان افزود: در هشت ماه ابتدایی سال جاری 44799 واحد  خون و فرآورده های آن به مراکز درمانی ارسال شده است و در حال حاضر ذخایر خونی در استان وضعیت مناسبی دارد.

دكتر نقي تقوايي در ادامه با اشاره به کاهش مراجعه مردم برای اهدای خون در روزهای سرد سال گفت: از شهروندان درخواست می شود تا با توجه به نیاز دائمي بيماران به خون و فرآوردههاي خوني با اهداي خون خود، اداره كل انتقال خون استان را در جهت تامین خون سالم برای بیماران یاری کنند.