نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بیماران نیازمندبه خون چشم انتظار اهدای خون

بیماران نیازمندبه خون چشم انتظار اهدای خون

به گزارش روابط عمومی انتقال خون یزد، مدیر کل انتقال خون استان در مصاحبه با خبرنگار شبکه تابان (یزد) با اشاره بهوضعیت ذخایر خونی استان گفت: فعلا در حال حاضر ذخایر خون استان مطلوب است ولی با توجه به پیش بینی های هواشناسی و شرایط نامناسب جوی و بارش برف و باران و متعاقب آن کاهش اهدای خون و ذخایر خونی، از هم استانی های عزیز درخواست داریم تا با مراجعه به پایگاه های انتقال خون این اداره کل را در تامین خون سالم برای بیماران کمک نمایند.

نقی تقوائی افزود: اهداکنندگان می توانند با مراجعه به پایگاه های انتقال خون یزد واقع در میدان ابوذر و آزادشهر و دو پایگاه در شهرستان های اردکان و میبد خون خود را برای کمک به بیماران اهدا نمایند.

وی در ادامه با اشاره به گرامیداشت 21 دی روز خون های نادر گفت: تاکنون پنج شهروند يزدي و دو شهروند هرمزگاني (مجموعا 7 نفر) داراي گروه خوني نادر O بمبئي و P NULL ، توسط اين اداره کل شناسايي شده اند.

مدیر کل انتقال خون استان یزد گفت: با تلاش کارکنان این اداره کل و آزمایشگاه ایمونوهماتولوژی واقع در سازمان انتقال خون و بانک ملی خون های نادر، 7 گروه خونی نادر شناسایی شده اند و جان یک بیمار دارای خون نادر بستری در این استان نیز نجات داده شد.