نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تاکنون 5 درصد از بهبودیافتگان کرونا جهت اهدای پلاسما به انتقال خون یزد مراجعه کرده اند

تاکنون 5 درصد از بهبودیافتگان کرونا جهت اهدای پلاسما به انتقال خون یزد مراجعه کرده اند

مدیر کل انتقال خون استان گفت: از مجموع تقریبا هشت هزار بهبودیافته از ویروس کرونا در استان  400 نفر از آنان برای اهدای پلاسما به انتقال خون یزد مراجعه کرده اند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل انتقال خون يزد، نقی تقوائی گفت: افراد بهبود یافته از بیماری کرونا می‌توانند با اهدای پلاسمای خود تا 50درصد در روند بهبودی و  درمان بیماران کرونایی کمک کنند.

تقوائی افزود: از اول اردیبهشت ماه که طرح ذخیره سازی اهدای پلاسما بهبودیافتگان کووید 19 در استان  رقم خورده است تا کنون 400 نفر جهت اهدای پلاسما به انتقال خون یزد مراجعه کردند که از این تعداد 350 نفر موفق به اهدای پلاسما شدند و یک نفر از بهبودیافتگان 3 مرتبه و هفده نفر دیگر 2 مرتبه موفق به اهدای پلاسما شدند.

وی با اعلام آمادگی برای دریافت پلاسمای افراد بهبود یافته از کرونا افزود: افرادی که یک ماه از بهبودی آن‌ها گذشته است می‌توانند با اطمینان خاطر به انتقال خون واقع در میدان ابوذر مراجعه کنند و با اهدای پلاسمای خود به بیماران دیگر کمک کنند.

مدیر کل انتقال خون استان با اشاره به ضروری بودن این کار مهم و خداپسندانه افزود: افرادی که ۱۸ سال به بالا هستند و یک ماه از بهبودی آنان می‌گذرد می‌توانند در این امر خیر مشارکت کنند.