نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تداوم ایثار و همدلی دریزد

تداوم ایثار و همدلی دریزد

 

مدیر کل انتقال خون استان یزد گفت: در نیمه اول ماه مبارک رمضان بیش از هزار نفر از همشهریان یزدی با اهدای خون به یاری بیماران نیازمند شتافتند.

 

 

 

به گزارش روابط عمومي اداره كل انتقال خون استان يزد، نقی تقوایی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت : در ۱۵ روز اول ماه مبارک رمضان 1636 نفر به مراکز انتقال خون در استان مراجعه نمودند که از این تعداد 1282 نفر موفق به اهدای خون شدند.

 

وی افزود: از این تعداد اهداکنندگان حدود 96 درصد مرد و حدود 4درصد زن موفق به اهدا شدند.

مدیر کل انتقال خون استان تاکید کرد : اهدا کنندگان خون اطمینان داشته باشندکه سازمان انتقال خون براساس آخرین استاندار های سازمان بهداشت جهانی تمام نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت میکند و در همه مراکز انتقال خون تمام تجهیزات ضد عفونی و استریل می شوند و اهداکنندگان با اطمینان خاطر خون اهدا کنند.

وی اظهار کرد: ساعت کاری مرکز انتقال خون یزد واقع در میدان ابوذر در ماه مبارک رمضان شیفت صبح از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۳:۰۰و شیفت عصر از ساعت ۱۷:۳۰ تا 23:00 شب ادامه دارد.

تقوایی در پایان با بیان اینکه انتقال خون یزد در شبهای قدر تا ساعت یک بامداد فعال می باشد یادآورشد : در شبهای قدر به علت بحث نذر خون استقبال از اهدای خون بیشتر می شود به همین دلیل اهداکنندگان، اهدای خون را به شبهای قدر موکول نکنند و در طول ایام ماه مبارک رمضان مخصوصا هفته آخر ماه مبارک، اهدای خون را در برنامه خود قرار دهند.