نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تلاش انتقال خون در نجات جان بیماران ستودنی است

تلاش انتقال خون در نجات جان بیماران ستودنی است

تلاش انتقال خون در نجات جان بیماران ستودنی است

در آستانه روز ملی اهدای خون، مدیر کل روابط عمومی استانداری و اعضای هیئت رئیسه شواری هماهنگی روابط عمومی های یزد ضمن بازدید، از تلاش شبانه روزی کارکنان انتقال خون در جهت نجات جان بیماران تقدیر و تشکر نمودند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل انتقال خون يزد، این مراسم روز سه شنبه هفتم مرداد در دفتر مدیر کل انتقال خون استان برگزار شد و در ابتدای مراسم دکتر نقی تقوائی با بیان دستیابی انتقال خون به محصولات نوین و مدیریت مصرف خون و کاهش ضایعات، جایگاه انتقال خون یزد را در کشور تشریح نمود.

مدیر کل انتقال خون استان با اشاره به حياتي بودن سازمان انتقال خون و ارائه محصولات نوین انتقال خون و میزان سلامت خون افزود: اهداکنندگان سرمایه های انتقال خون هستند و مردم دارالعباده استقبال خوبی از اهدای خون دارند به نحوی متوسط اهدای خون در کشور به ازای هر هزار نفر 24 نفر است در حالی که در استان یزد 35 در هر هزار نفر است.

تقوائی با اشاره به پویش شکرانه سلامت و نقش مشارکت روابط عمومی های استان در اطلاع رسانی اهدای پلاسما بهبودیافتگان کووید 19 گفت: همه افرادی که به ویروس کرونا مبتلا شده اند و در محدوده سنی 18 تا 60 سال قرار دارند و یک ماه از بهبودی کامل آنها گذشته است، در صورت داشتن شرایط لازم برای اهدای پلاسما به اداره کل انتقال خون یزد واقع در صفاییه، میدان ابوذر مراجعه نموده و ضمن شرکت در این پویش در جهت نجات جان بیماران این اداره کل را یاری نمایند.

در ادامه علی صالحی؛ مدیر کل روابط عمومی استانداری نهم مرداد روز ملی اهدای خون و چهل و ششمین سالروز تاسیس سازمان انتقال خون را تبریک گفت و ادامه داد: فعالیت  انتقال خون بسیار حساس و خاص است و تلاش کارکنان این اداره کل در راستای نجات جان بیماران قابل ستایش است.

وی با تاکید بر اینکه اطلاع رسانی وظیفه ذاتی روابط عمومی ها است گفت: روابط عمومی استانداری و اعضای هیئت رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی ها تلاش خود را در راستای ترویج فرهنگ اهدای خون و همچنین آگاهی بخشی به مردم درباره اهدای پلاسما بهبودیافتگان کووید 19 در قالب پویش شکرانه سلامت بکار خواهند بست.