نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تلاش سازمان انتقال خون در تهیه پلاسما کووید 19 فراموش نشدنی است

تلاش سازمان انتقال خون در تهیه پلاسما کووید 19 فراموش نشدنی است


رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی یزد: 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی یزد:

تلاش سازمان انتقال خون در تهیه پلاسما کووید 19 فراموش نشدنی است

به مناسبت روز جهانی اهداکنندگان خون، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد ضمن بازدید از انتقال خون از اهداکنندگان خون و کارکنان این اداره کل تقدیر و تشکر نمود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل انتقال خون یزد، روز 5شنبه 27 خرداد رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و  هیئت همراه با حضور در انتقال خون یزد از نزدیک از روند تهیه خون و فرآورده های خون بازدید و در جلسه ای با مدیر کل و مسئولین انتقال خون استان به مشکلات این اداره کل پرداختند.

مدیر کل انتقال خون استان با اشاره به جایگاه انتقال خون یزد در کشور گفت: متوسط اهدای خون در کشور حدود 23 نفر در هزار نفر است ولی در استان یزدحدود 35 نفر در هزار نفر است که این آمار نشان دهنده روحیه ایثارگری در بین مردم دارالعباده یزد است.

دکتر نقی تقوائی با تشریح وضعیت اهدای خون در استان افزود: انتقال خون علاوه برتامین خون سالم برای بیماران با ایجاد"مرکز جامع اهدای خون" محصولات جدیدی همچون پلاکت و پلاسمای آفرزیس تهیه می نماید و یکی از ادارات برتر در کشور است و با راه اندازی دستگاه های خاص و پیشرفته در این اداره کل امکان اهدای پلاسما و پلاکت به روش آفرزیس فراهم گردیده است.

در ادامه جلسه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با تبریک روز جهانی اهداکنندگان خون و با اشاره به اینکه انتقال خون ارگانی حیاتی است گفت: با توجه به حساس بودن کار در انتقال خون باید مشکلات آن در اسرع وقت رسیدگی و در جهت رفع مشکلات تلاش نماییم.

دکتر سیدمجتبی حسینی پور با تقدیر از کادر درمان در زمان شیوع ویروس کویید19 گفت: کادر درمان تلاش مضاعفی از زمان آغاز شیوع ویروس کویید 19 تا بحال داشته است که مطمئنا نقش سازمان انتقال خون در تهیه خون سالم برای بیماران و همچنین پروژه پلاسما کووید 19 برای بیماران فراموش نخواهد شد و از همت اهداکنندگان خون و تلاش کارکنان انتقال خون تشکر و قدردانی می شود.

در پایان مراسم رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و هیئت همراه ضمن بازدید از بخشهای مختلف این اداره کل، خون اهدا کردند.