نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جوانان را به چالش اهدای خون دعوت کرد

جوانان را به چالش اهدای خون دعوت کرد


مدیر کل انتقال خون یزد در جمع کارکنان یگان ویژه؛مدیر کل انتقال خون استان یزد همزمان با 24 خرداد روز جهانی اهداکنندگان خون با حضور در جمع کارکنان عمدتا جوان یگان ویژه، آنان را به چالش اهدای خون دعوت کرد و از آنان خواست با توجه به همیشگی بودن نیاز به خون و فرآورده های آن، دوستان خود را نیز به این چالش دعوت کنند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل انتقال خون استان يزد، این مراسم روز 24 خرداد در سالن اجتماعات یگان ویژه برگزار شد و مدیر کل انتقال خون استان به همراه فرمانده یگان ویژه انتظامی و نماینده ولی فقیه در یگان در جمع سفیران سلامت و کارکنان یگان ویژه حضور یافتند.

دکتر نقی تقوائی ابتدا با اشاره به 24 خرداد روز جهانی اهداکنندگان خون و تبریک این روز به اهداکنندگان خون، گفت: اهداکنندگان خون سرمایه های اصلی انتقال خون هستند و با وجود این عزیزان سازمان انتقال خون معنی پیدا می کند.

وی ضمن تاکید بر اهدای خون جوانان گفت: طی چند سال اخیر اهدای خون جوانان زیر 30 سال با کاهش روبرو شده که درخواست داریم در این زمنیه جوانان بیشتر به مراکز اهدای خون مراجعه نمایند.

دکتر تقوائی با شاره به اینکه اهدای خون صدقه جاریه است افزود: هر اهداکننده خون با اهدای خون خود حداقل جان 3 نفر را نجات می دهد و مصداق این آیه از قرآن که می فرماید: "هر کس جان یک نفر را نجات دهد گویا همه خلق را نجات داده است" قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه استان یزد به یکی از قطب های درمان کشور تبدیل شده است در خصوص وضعیت اهدای خون در استان هم گفت: با توجه به اینکه حدود 40 درصد از اشغال تخت های مراکز درمانی استان مربوط به هموطنانی است که از استان های همجوار مراجعه می کنند، در حال حاضر ذخایر خون و فرآورده های خون دراستان در وضعیت مناسبی قرار دارد و تمام تلاش کارکنان این مجموعه پاسخگویی کامل به درخواست های مراکز درمانی است و حتی در سال گذشته حدود 4700 واحد خون و فرآورده های آن به استان های همجوار که اعلام نیاز کردند، ارسال گردید.