نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

حرکت برای نجات جان همنوع توفیقی است که خدا به بندگان خود عطا می کند

حرکت برای نجات جان همنوع توفیقی است که خدا به بندگان خود عطا می کند

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار یزد:

 

 

حرکت برای نجات جان همنوع توفیقی است که خدا به بندگان خود عطا می کند

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار انتقال خون را دستگاهی حیاتی خواند و از ایثار اهداکنندگان خون و تلاش کارکنان در راستای تامین خون سالم برای بیماران تشکر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون یزد، در واپسین روزهای سال 1400 دکتر نقی تقوائی با معاون سیاسی امنیتی استانداری یزد دیدار کرد.

در این دیدار تقوائی با اشاره به حیاتی بودن سازمان انتقال خون و ارائه محصولات نوین انتقال خون و میزان سلامت خون افزود: اهداکنندگان سرمایه های انتقال خون هستند و مردم دارالعباده استقبال خوبی از اهدای خون دارند به نحوی که متوسط اهدای خون در کشور به ازای هر هزار نفر 23 نفر است در حالی که در استان یزد 32 در هر هزار نفر است.

وی با اشاره به اینکه استان یزد به یکی از قطب های درمان کشور تبدیل شده است در خصوص وضعیت اهدای خون در استان هم گفت: با توجه به اینکه حدود 45 درصد از اشغال تخت های مراکز درمانی استان مربوط به هموطنانی است که از استان های همجوار مراجعه می کنند، در حال حاضر ذخایر خون و فرآورده های آن در استان در وضعیت مناسبی قرار دارد ولی نیاز به خون همیشگی است و تمام تلاش کارکنان این مجموعه پاسخگویی کامل به درخواست های مراکز درمانی است و حتی تاکنون بیش از سه هزار کیسه خون به استان های همجوار که اعلام نیاز کردند، ارسال کردیم.

در ادامه جلسه معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با حمایت از فعالیت های و برنامه های انتقال خون و پیشگام بودن مردم دارالعباده در امور خدا پسندانه گفت: مردم یزد از دیرباز در امور عام المنفعه پیشتاز بودند و حرکت برای نجات جان همنوع توفیقی است که خدا به بندگان خود عطا می کند.

علی اکبر عزیزی انتقال خون را دستگاهی حیاتی خواند و گفت: انتقال خون یکی از ارگان های است که چه در مواقع عادی و چه در مواقع بحران در نجات جان بیماران نقش بسزایی دارد که مصداق بارز آن را می توان الان که در زمان شیوع کرونا هستیم، مشاهده نمود که چگونه کارکنان انتقال خون دوشادوش کادر سلامت و درمان استان در راستای کمک به بیماران خدمت رسانی می کنند.