نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

حضور گروه دوچرخه سواران ایده آل در انتقال خون یزد به مناسبت گرامیداشت نهم مرداد

حضور گروه دوچرخه سواران ایده آل در انتقال خون یزد به مناسبت گرامیداشت نهم مرداد

اعضای گروه دوچرخه سواری "ایده آل یزد" به مناسبت گرامیداشت روز ملی اهدای خون و سالروز تاسیس سازمان انتقال خون با حضور پرشور خود فاصله میدان باهنر تا انتقال خون یزد را رکاب زدند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل انتقال خون يزد، در این مراسم که روز دهم مرداد در فضای باز محوطه انتقال خون یزد برگزار شد، دکتر نقی تقوائی ضمن تبریک روز نهم مرداد روز ملی اهدای خون و سالروز تاسیس سازمان انتقال خون، درباره حياتي بودن سازمان انتقال خون، جايگاه انتقال خون استان در كشور، تولید محصولات نوین در انتقال خون، صحبت نمود.

مدیر کل انتقال خون استان با اشاره به کاهش اهدای خون جوانان در استان گفت: ورزشکاران یکی از سالمترین گروه های مناسب برای اهدای خون هستند و با توجه به نیاز دائمی و همیشگی به خون و فرآورده‌های آن و باتوجه به اینکه در چند سال اخیر اهدای خون جوانان، مخصوصا افراد 18 تا 30سال  کاهش یافته است، نیاز به حضور فعال جوانان در بحث اهدای خون بیشتر می‌شود و امیدواریم با مشارکت جوانان بتوانیم این کاهش را جبران کنیم.

تقی زاده یزدی سرگروه تیم دوچرخه سواری ایده آل و رئیس شورای هیئات مذهبی استان گفت: هدف از این اقدام خداپسندانه ترویج فرهنگ اهدای خون در بین ورزشکاران و همچنین کمک به همنوع است که تصمیم گرفتیم در آستانه گرامیداشت روز نهم مرداد روز ملی اهدای خون با حضور در انتقال خون در این امر خداپسندانه مشارکت نمائیم.

در پایان این مراسم تعدادی از رکابزنان خون اهدا کردند و به هر کدام از آنان بسته فرهنگی و آموزشی در باب اهدای خون توزیع گردید.