نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

حمایت استاندار یزد از فعالیت های صورت گرفته در حوزه انتقال خون

حمایت استاندار یزد از فعالیت های صورت گرفته در حوزه انتقال خون

استاندار یزد در دیداری صمیمی و دوستانه  با مدیر عامل سازمان انتقال خون،با اشاره به اینکه انتقال خون دستگاهی حیاتی است درباره فعالیت های سازمان انتقال خون به بحث و تبادل نظر پرداختند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون یزد، مدیرعامل سازمان انتقال خون با هیئت همراه در سفر یک روزه خود به استان یزد در شامگاه چهارشنبه 19 آبان ماه با استاندار یزد دیدار و به گفتگو پرداختند.

دکتر پیمان عشقی با اشاره به روند تهیه خون و فرآورده های آن در مراکز اهدای خون و لزوم مشارکت و حمایت دستگاه های اجرایی استان گفت: تهیه خون و فراورده های خون سالم برای بیماران وظیفه اصلی سازمان انتقال خون هست که این مهم میسر نمی شود مگر با همراهی و حمایت دستگاهی اجرایی استان، مشارکت اهداکنندگان خون و تلاش کارکنان در مراکز اهدای خون.

وی در ادامه افزود: استانداری ها و سازمان های مدیریت و برنامه ریزی در هراستان نقش مهمی در جهت رسیدن مراکز اهدای خون به اهداف خود ایفا می کنند و اگر همراهی و حمایت این دستگاه ها نباشد تامین آن با مشکل روبرو می شود.

دکتر عشقی همراهی و همکاری دستگاه های اجرایی استان مثل استانداری، سازمان مدیریت برنامه ریزی ، هلال احمر، سازمان فرهنگی ورزشی اجتماعی شهرداری و دیگر دستگاه های اجرایی با ااداره کل انتقال خون استان را نمونه بارز تعامل و هماهنگی توصیف کرد و گفت: اداره کل انتقال خون استان یزد یکی از استان های پیشرو در زمینه شاخص های اهدای خون هست که می شود یکی از علل این موفقیت را در این تعامل و همراهی بین دستگاه ها یافت.

در ادامه جلسه استاندار یزد با حمایت از فعالیت های و برنامه های انتقال خون و پیشگام بودن مردم دارالعباده در امور خدا پسندانه گفت: مردم یزد از دیرباز در امور عام المنفعه پیشتاز بودند و امیدواریم در سفر ریاست جمهور به استان یزد مصوبات خوبی در زمینه اهدای خون من جمله سامانه متحرک خونگیری و همچنین تجهیز مرکز خیّری اهدای خون مهریز را شاهد باشیم.

دکتر مهران فاطمی انتقال خون را دستگاهی حیاتی خواند و گفت: انتقال خون یکی از ارگان های است که چه در مواقع عادی و چه در مواقع بحران در نجات جان بیماران نقش بسزایی دارد که مصداق بارز آن را می توان الان که در زمان شیوع کرونا هستیم، مشاهده نمود که چگونه کارکنان انتقال خون دوشادوش کادر سلامت و درمان استان در راستای کمک به بیماران خدمت رسانی می کنند.

مدیر کل انتقال خون استان با اشاره به جایگاه انتقال خون یزد در کشور گفت: متوسط اهدای خون در کشور حدود 23 نفر در هزار نفر است ولی در استان یزدحدود 34 نفر در هزار نفر است که این آمار نشان دهنده روحیه ایثارگری در بین مردم دارالعباده یزد است.

دکتر نقی تقوائی با اشاره به اینکه استان یزد به یکی از قطب های درمان کشور تبدیل شده است در خصوص وضعیت اهدای خون در استان هم گفت: با توجه به اینکه حدود 40 درصد از اشغال تخت های مراکز درمانی استان مربوط به هموطنانی است که از استان های همجوار مراجعه می کنند، در حال حاضر ذخایر خون و فرآورده های خون دراستان در وضعیت مناسبی قرار دارد و تمام تلاش کارکنان این مجموعه پاسخگویی کامل به درخواست های مراکز درمانی است و حتی گاهی مواقع استان های همجوار که اعلام نیاز کنند پاسخگوی آنها نیز هستیم.

گفتنی است در سفریک روزه مدیرعامل سازمان انتقال خون و هیئت همراه، انبار مرکزی سازمان انتقال خون در شهرستان اردکان با حضور مسئولین افتتاح گردید.