نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دانش آموزان نقش بسزایی در بین خانواده ها برای ترویج فرهنگ اهدای خون دارند

دانش آموزان نقش بسزایی در بین خانواده ها برای ترویج فرهنگ اهدای خون دارند

مدیر کل انتقال خون یزد در جمع دانش آموزان هنرستان پسرانه ذکایی از نقش آنان در ترویج فرهنگ اهدای خون در بین خانواده ها به نیکی یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان یزد ؛ مدیر کل انتقال خون یزد با حضور در هنرستان متوسطه پسرانه ذکایی و شرکت در نماز جماعت این مدرسه، از دانش آموزان خواست در بین خانواده های خود مبلغ فرهنگ اهدای خون باشند.

وی در این مراسم با اشاره به سن اهدای خون خاطر نشان کرد: شما دانش آموزان می توانید از 19 سالگی خون اهدا کنید و تا رسیدن به این سن می توانید مبلغ فرهنگ اهدای خون باشید و در جامعه ، مدرسه و یا حتی در بین خانواده و فامیل خود با ترویج این کار انسان دوستانه در نجات جان بیماران شریک باشید و طبق آیه قرآن که می فرماید "هر کس یک نفر را نجات دهد گویا بشریت را نجات داده است" مشمول این آیه قرآن قرار می شوید.

در این مراسم که برخی مسئولین آموزش و پروش ناحیه دو نیز حضور داشتند، تقوائی بعد از اقامه نماز جماعت با اشاره به ضرورت و اهمیت اهدای خون گفت: طبق تحقیقات صورت گرفته از هر سه نفر یک نفر در طول عمر خویش به خون و فرآورده های خونی نیاز پیدا می کند و هر کیسه خون می تواند جان سه نفر را نجات بدهد و این خون جایگزین ندارد، و تنها با اهدای خون افراد نوع دوست تامین می شود.

در پایان این مراسم چند سوال در زمینه اهمیت نماز و اهدای خون مطرح شد و به دانش آموزانی که پاسخ صحیح دادند به رسم یادبود اقلام فرهنگی اهدا شد.