اخبار و مطالب اخبار و مطالب

در آستانه روز جهاني اهداكنندگان خون، از اهداكنندگان يزدي تقدير شد

در آستانه روز جهاني اهداكنندگان خون، از اهداكنندگان يزدي تقدير شد

     به گزارش روابط عمومي انتقال خون يزد، مراسم روز جهانی اهدا کنندگان خون صبح روز 5شنبه 21 خرداد ماه با حضور اهداكنندگان خون و رابطين برگزار شد.

     در این مراسم كه با حضور معاون سياسي امنيتي استاندار، ‌رؤساي بيمارستان ها، اهداكنندگان و دريافت كنندگان خون و جمعي ديگر از مسؤلين استان برگزار شد، از اهداكنندگان و رابطين فعال استان تقدير به عمل آمد.

     در ابتداي اين مراسم دكتر تقوائي ضمن خوش آمدگويي و گراميداشت روز 24 خرداد روز جهاني اهداكنندگان خون در خصوص فعاليت سازمان انتقال خون ، جايگاه انتقال خون استان در كشور و بر لزوم ترويج فرهنگ اهداي خون در استان سخنراني نمود.

      در ادامه مراسم دكتر طالبي؛معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار ضمن تشكر از اهداكنندگان خون كه با اهداي عضوي از بدن خود به كمك هم نوع مي شتابند، بر لزوم ترويج فرهنگ اهداي خون در استان علي الخصوص بانوان تاكيد نمود .

     وي در ادامه روند اداره كل انتقال خون استان در كشور را رو به رشد و مثبت ارزيابي كرد  و از كاركنان خدوم اين اداره كل تقدير و تشكر نمود.

     در ادامه مراسم از اهداكنندگان مستمر خون مرد و زن ، اهداكنندگان جوان (بار اولي) و اهداكنندگان بازنشسته (شامل اهدا کنندگانی هستند که به طور مستمر و با دفعات بالا اهدا خون داشتند ولی با گذشت از سن مجاز (بيش از 65 سال ) دیگر نمی توانند اهداي خون انجام دهند.) با اهداي لوح تجليل به عمل آمد.

     در پايان مراسم بيماران هموفيلي و تالاسمي با اهداي گل به اهداكنندگان ضمن تشكر از آنان صحنه اي ماندگار را به جا گذاشتند.