نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

در شرایط یکسان با حجامت اولویت با اهدای خون است

در شرایط یکسان با حجامت اولویت با اهدای خون است

مدیر کل انتقال خون یزد:

در شرایط یکسان با حجامت اولویت با اهدای خون است

به گزارش روابط عمومي اداره كل انتقال خون يزد، همزمان با دهه کرامت، مسئولین و کارکنان نظامی آموزشگاه رزمی مقدماتی شهید صدوقی یزد در کارگاه آموزشی خون و فرآورده های خونی حضور پیدا کردند.

این کارگاه آموزشی که 17 تیر در سالن اجتماعات پادگان شهید صدوقی برگزار شد، دکترنقی تقوائی با اشاره به حياتي بودن سازمان انتقال خون و ارائه محصولات نوین انتقال خون و میزان سلامت خون افزود: اهداکنندگان سرمایه های انتقال خون هستند و مردم دارالعباده استقبال خوبی از اهدای خون دارند، متوسط اهدای خون در کشور به ازای هر هزار نفر 27 نفر است در حالی که در استان یزد 38 در هزار نفر است.

وی با اشاره به راه اندازی دستگاه های جدید در این اداره کل گفت: اهداکنندگان بجای اهدای خون می توانند  اهدای پلاسما و پلاکت آفرزیس داشته باشند و در پذیره نویسی سلول های بنیادی خونساز نیز مشارکت نمایند و جان بیماران را نجات دهند.

مدیر کل انتقال خون یزدبا اشاره به نقش اهداکنندگان در نجات جان بیماران و کمک به همنوع افزود: اهدای خون از مصادیق بارز انسان دوستی است چون با هرکیسه خون اهدایی می توان جان سه نفر را نجات داد.

وی با تاکید بر اهدای خون قبل از حجامت گفت: به فتوای 9 نفر از مراجع تقلید عظام در شرایط یکسان اهدای خون و حجامت، اولویت با اهدای خون است و افرادی که حجامت کنند تا یکسال از اهدای خون معاف هستند و اگر فردی خواست حجامت کند اول اهدای خون نمایند.