نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

در ماه رمضان اهدای خون را فراموش نکنید

در ماه رمضان اهدای خون را فراموش نکنید

مدیر کل انتقال خون یزد :

در ماه رمضان اهدای خون را فراموش نکنید

مدیرکل انتقال خون یزد از مردم خواست با مراجعه به مراکز انتقال خون، نیاز بیماران نیازمند را تامین کنند.

نقی تقوایی مدیر کل انتقال خون استان یزد در گفتگو با خبرنگار صدا و سیمای مرکز یزد(شبکه تابان) گفت: با توجه به نیاز روزانه بیمارستان‌ها به خون و فرآودره های خون از شهروندان درخواست می شود با مراجعه به مراکز انتقال خون نیاز بیماران نیازمند در بیمارستان‌ها را تامین کنند.

وی با اشاره به زمان خونگیری در ماه رمضان، افزود: پایگاه مرکزی یزد واقع درصفاییه میدان ابوذر، شیفت صبح از ساعت ۷:۱۵ الی ۱۳:۱۵ وشیفت عصرازساعت ۱۷:۴۰ الی 23:10 ، مرکز ثابت خونگیری آزادشهر از ساعت ۸ صبح الی 12:30، پایگاه انتقال خون شهرستان اردکان شیفت صبح از ساعت ۷ الی ۱۳ وشیفت عصر از ساعت ۲۱ الی ۲۳ بجز ۵ شنبه‌ها و پایگاه انتقال خون شهرستان میبد از ساعت ۸ الی 12:30 مشغول به فعالیت هستند.

مدیر کل انتقال خون استان گفت: شهروندانی که برای اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه می‌کنند کارت شناسایی معتبر به همراه خود داشته باشند.

تقوایی گفت: در حال حاضر ذخایر خون و فرآورده‌های خون در وضعیت مناسب قرار دارد و تمام تلاش کارکنان این مجموعه پاسخگویی کامل به درخواست‌های مراکز درمانی است و حتی در گاهی مواقع که استان‌های همجوار که اعلام نیاز کنند، پاسخگوی آن‌ها نیز هستیم.

استان یزد در زمینه‌های اهدای خون مستمر، میزان متوسط اهدای خون و میزان سلامت خون جزء استان‌های برتر در کشور است.