نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دستیار ارشد بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی یزد با رهایی از کووید 19 ، پلاسما اهدا کرد

دستیار ارشد بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی یزد با رهایی از کووید 19 ، پلاسما اهدا کرد

همزمان با پروژه جمع آوری و ذخیره پلاسما بهبود یافتگان کووید 19 در انتقال خون یزد، دستیار ارشد بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با رهایی از کرونا با اهدای پلاسما در این طرح حضور یافت.

به گزارش روابط عمومي اداره کل انتقال خون استان يزد، در آستانه شب نوزدهم رمضان ، دستیار ارشد بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد که در یکی از بیمارستان های یزد به عنوان یکی از مدافعین سلامت مشغول به فعالیت بود و مبتلا به ویروس کرونا شد، با بهبودی کامل و پس از گذشت یکماه به عنوان اهداکننده بار اول به انتقال خون مراجعه کرد و پس از انجام معاینات پزشکی توانست پلاسما اهدا کند.

مدیر کل انتقال خون استان با حضور در مرکز جامع اهدای پلاسما و ضمن تشکر از دستیار ارشد بیهوشی دانشگاه بابت اهدای پلاسما گفت: پروژه جمع آوری و ذخیره پلاسما بهبود یافتگان کووید 19 با هدف تامین نیازهای درمانی پیش بینی شده مراکز درمانی از اول اردیبهشت ماه در یزد کلید خورده است.

نقی تقوائی افزود: امیدواریم با خدماتی که سازمان انتقال خون ارائه می دهد و راه اندازی پروژه جمع آوری و ذخیره پلاسمای اهدایی بهبود یافتگان کووید19 بتوان برای درمان بیماران کرونایی گام موثری برداشت.

وی با اشاره به داوطلبانه بودن این پروژه گفت: بهبود یافتگان کووید 19 که حداقل یک ماه از بهبودی کامل آنان سپری شده است مخاطبین این پروژه هستند و در صورت داشتن شرایط عمومی اهدای خون می توانند به صورت داوطلبانه به مرکز جامع اهدای خون واقع در یزد میدان ابوذر مراجعه کنند.