نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دعوت مدیر کل انتقال خون یزداز مردم جهت پیوستن به کمپین"مرا هزارامیداست وهرهزار تویی..."

دعوت مدیر کل انتقال خون یزداز مردم جهت پیوستن به کمپین"مرا هزارامیداست وهرهزار تویی..."

به گزارش روابط عمومي اداره كل انتقال خون استان يزد؛ همزمان با 9 مرداد روز ملی اهدای خون و چهل و چهارمین سالگرد تاسیس سازمان انتقال خون، دکتر نقی تقوائی از مردم علی الخصوص هنرمندان، مقامات و مدیران استانی و چهره های شاخص استان خواست تا  به کمپین "مرا هزار امید است و هر هزار تویی..." بپیوندند.

مدير كل انتقال خون استان در مصاحبه با خبرنگار رسانه بعد چهارم با اشاره به شعار کمپین افزود: این کمپین از روز جهانی اهداکنندگان خون تا روز ملی اهدای خون به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود و اهداکنندگان می توانند همچون گذشته با همراهي خود نقش مهمی در تامين خون کافی و سالم براي بيماران ایفا کنند، زیرا که با اهدای هرکیسه خون جان سه نفر نجات می یابد.

وی ضمن تبریک 9 مرداد به اهداکنندگان خون ادامه داد: متوسط اهدای خون در کشور 27 در هزار است، اما در استان یزد این اهدای خون 36 در هزار است و از هر یک هزار نفر یزدی، 36 نفر اقدام به اهدای خون می‌کنند.

مدیرکل انتقال خون استان یزد با اشاره به اینکه کسانی که سالانه حداقل دو مرتبه خون اهداء می‌کنند، اهداکننده مستمر به‌حساب می‌آیند، بیان کرد: متوسط اهدای خون مستمر در کشور، حدود 52 درصد و در استان یزد 63 درصد است.