نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دعوت مدیر کل انتقال خون یزد جهت پیوستن به پویش ملی اهدای خون

دعوت مدیر کل انتقال خون یزد جهت پیوستن به پویش ملی اهدای خون

 

دکتر تقوائی از اهداکنندگان خواست تا با پیوستن به پویش ملی "اهدای خون-کارخیر" در فصل سرد سال بیماران را کمک نمایند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل انتقال خون استان يزد، نقی تقوائی در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیمای مرکز یزد با اشاره به اینکه از ابتدای سال تا پایان آذر ماه 40024 نفر به مراکز انتقال خون استان مراجعه کردند، گفت: از این تعداد 32172 نفر موفق به اهدای خون شدند که نسبت به مشابه سال قبل 6.4 درصد افزایش اهدای خون داشته است که جای تقدیر و تشکر از اهداکنندگان عزیز را دارد که در این امر خیر مشارکت می کنند.

وی با اشاره به راه اندازی دستگاه های جدید در این اداره کل گفت: اهداکنندگان بجای اهدای خون می توانند  اهدای پلاسما و پلاکت آفرزیس داشته باشند و در پذیره نویسی سلول های بنیادی خونساز نیز مشارکت نمایند و جان بیماران را نجات دهند.

تقوائی با اشاره به شروع فصل سرد سال و کاهش اهدای خون گفت: همزمان با شروع فصل سرد مراجعه جهت اهدای خون کاهش می یابد که از اهداکنندگان عزیز تقاضا داریم همچون گذشته این اداره کل را در تامین خون سالم برای بیماران کمک نمایند.

مدیر کل انتقال خون استان در ادامه ضمن دعوت از مردم جهت اهدای خون و پیوستن به پویش ملی اهدای خون افزود: پویش ملی اهدای خون با عنوان اهدای-خون-کار-خیر در حال برگزاری و اهداکنندگان می توانند در حین اهدای خون عکس سلفی گرفته و با نیت های خیر خود و مناسبت های خاص در فضای مجازی منتشر نمایند و یک نسخه از عکس را به کانال فضای مجازی این اداره کل به نشانی @YAZDBTO ارسال نمایند.

وی در خصوص وضعیت اهدای خون در استان هم گفت: در حال حاضر ذخایر خون و فرآورده های خون دراستان در وضعیت مناسب قرار دارد و تمام تلاش کارکنان این مجموعه پاسخگویی کامل به درخواست های مراکز درمانی است و حتی در گاهی مواقع استان های همجوار که اعلام نیاز کنند پاسخگوی آنها نیز هستیم.