اخبار و مطالب اخبار و مطالب

ديدار مدير كل و مسئولين انتقال خون يزد با امام جمعه محمدآباد يزد

ديدار مدير كل و مسئولين انتقال خون يزد با امام جمعه محمدآباد يزد

حجت الاسلام و المسلمين مدرسي: انتقال خون از مراكز حساس و حياتي جامعه است

       به گزارش روابط عمومي انتقال خون يزد، به مناسبت سي و ششمين سالگرد پيروزي انقلاب سلامي و دهه فجر مدير كل ،مسئولين و كاركنان انتقال خون با امام جمعه محمدآباد يزد ديدار نمودند.

در اين ديدار دكتر تقوائي ضمن عرض تبريك سي و ششمين سالگرد پيروزي انقلاب در خصوص فعاليت انتقال خون در قبل و بعد از انقلاب سخنراني نمود. مدير كل انتقال خون استان در ادامه با اشاره به آمار خونگيري در سطح استان، به ارائه گزارش فعاليت انتقال خون و مشكلات و چالش هاي پيش روي اين اداره كل پرداخت.

     در ادامه اين ديدار حجت الاسلام و المسلمين مدرسي ضمن خيرمقدم و تبريك اين ايام فرخنده به كاركنان خدوم و زحمتكش انتقال خون به عملكرد موفق انتقال خون يزد اشاره نمود. امام جمعه محمدآباد يزد افزود: در بازديدي كه قبلاً از انتقال خون يزد داشته ام از نزديك با روند اهداي خون و تهيه فرآورده و به طور كل فعاليت هاي انتقال خون و عملكرد آن آشناشدم.

     وي ادامه داد: انتقال خون يكي از مراكزي است كه فعاليت آن حساس و حياتي است و روند پيچيده اي طي مي كند تا خون سالم به صورت رايگان به دست بيماران برسد.

      وي در پايان از تلاش كاركنان انتقال خون در راستاي تأمين خون سالم براي بيماران تشكر نمود و كاركنان اين مجموعه را مصداق آيه شريفه 32 سوره مائده كه مي فرمايد "من احياها فكأنما احيا الناس جميعا" خواند.

     نكته قابل ذكر اينكه حجت الاسلام و المسلمين مدرسي يكي از مروجين فرهنگ اهداي خون و از اهداكنندگان مستمر خون هستند.

بعد از اين مراسم مدير كل و كاركنان انتقال خون با حضور در مسجد روضه محمديه(پایگاه انقلاب مردم یزد) با اهدای گل مقام شامخ سومين شهيد محراب آيت ا... صدوقي (سکان دار انقلاب در یزد) و امام جمعه فقید استان حجه الاسلام شیخ محمدعلی صدوقی(یار امام و انقلاب) را گرامی داشتند.