نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دیدار اعضای شورای اسلامی شهر یزد با مدیر کل انتقال خون یزد

دیدار اعضای شورای اسلامی شهر یزد با مدیر کل انتقال خون یزد

همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر یزد با حضور در اداره کل انتقال خون استان ضمن دیدار با مدیر کل با اهدای خون خود به پویش نذر خون پیوستند.

 

به گزارش روابط عمومي اداره كل انتقال خون يزد، دکتر نقی تقوائی با اشاره به استقبال و مشارکت خوب مردم یزد در بحث اهدای خون گفت: مردم دارالعباده یزد استقبال خوبی از اهدای خون به عمل می آورند و در مواقعی که هم استان به خون و فراورده های آن نیاز پیدا کرده با فراخوان اهداکنندگان خون مشکل برطرف شده است.

مدیر کل انتقال خون استان میزان متوسط اهدای خون در یزد را نسبت به میانگین کشور بالاتر دانست و افزود: استان یزد یکی از ادارات برتر در حوزه اهدای خون می باشد و در برخی شاخص ها مثل میزان اهدای خون بانوان نسبت با آمار کشوری فاصله داریم.

تقوائی گفت:  باور غلط در بین بانوان که ما کم خون هستیم علت عمده عدم مشارکت آنان هست و طبق آمار و ارقام 70 درصد از بانوانی که به مراکز اهدای خون استان مراجعه کرده اند توانایی اهدای خون را داشته اند.

در ادامه رئیس شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین مردم استان گفت: مردم استان از قدیم الایام هم در کارهای خداپسندانه و هم در بحث ایثار و شهادت زبان زد عام و خاص بودند که نمونه آن می توان به استقبال خوب مردم برای اهدای خون و همچنین اهدای 4هزار شهید به میهن اسلامی است.

گفتنی است به مناسبت هفته دفاع مقدس و در آستانه اربعین حسینی رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر یزد ضمن اهدای خون به پویش نذر خون پیوستند.