نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دیدار مدیرعامل جمعیت هلال احمر یزد با مدیر کل انتقال خون استان

دیدار مدیرعامل جمعیت هلال احمر یزد با مدیر کل انتقال خون استان

به گزارش روابط عمومي اداره كل انتقال خون استان يزد، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان به همراه معاون و مسئولین هلال احمر یزد در سومین روز از دهه مبارک فجر جهت اهدای خون در انتقال خون حضور یافتند.

دکتر محسن حرازی زاده؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ضمن ابراز خرسندی بابت حضور در این حرکت انسان دوستانه، هدف از این کار خداپسندانه را کمک به هم نوع و ترویج فرهنگ اهدای خون خواند و گفت: جمعیت هلال احمر در همه موقع از سال آمادگی خود را برای نجات جان بیماران اعلام می دارد.

در ادامه دکتر نقی تقوائی؛ مدیر کل انتقال خون استان ضمن تشکر از اهدای خون مسئولین هلال احمر استان، با اشاره به حس انسان دوستانه مردم یزد برای اهدای خون گفت: مردم استان در بحث های ایثارگرانه مثل اهدای خون استقبال خوبی دارند به نحوی که میزان متوسط اهدای خون در کشور 27 در هر هزار نفر است در حالی که این میزان در استان 39 در هر هزار نفر است.

وی با اشاره به راه اندازی دستگاه های جدید در این اداره کل گفت: اهداکنندگان بجای اهدای خون می توانند اهدای پلاسما و پلاکت آفرزیس داشته باشند و در پذیره نویسی سلول های بنیادی خونساز نیز مشارکت نمایند و جان بیماران را نجات دهند.