نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دیدار مدیر کل انتقال خون استان با رئیس نمایندگی آستان قدس رضوی در یزد

دیدار مدیر کل انتقال خون استان با رئیس نمایندگی آستان قدس رضوی در یزد

مدیر کل انتقال خون استان یزد ضمن دیدار با رئیس نمایندگی آستان قدس رضوی در یزد اذعان داشت همکاری ها و تعاملات بین دو نهاد از دهه کرامت آغاز می شود.

         به گزارش روابط عمومي اداره کل انتقال خون استان یزد، این دیدار که 5تیر در دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در یزد برگزار شد، نقی تقوائی با اشاره به حياتي بودن سازمان انتقال خون در خصوص جايگاه انتقال خون استان در كشور، محصولات نوین انتقال خون و سلامت خون استان صحبت نمود.

     مدیر کل انتقال خون استان در ادامه به استناد آیه 32 سوره مائده که می فرماید هر کس یک نفر را زنده کند گویا همه خلق را زنده کرده است،گفت: اهداکنندگان سرمایه های انتقال خون هستند و مردم دارالعباده استقبال خوبی از اهدای خون دارند به نحوی که متوسط اهدای خون در کشور به ازای هر هزار نفر 27 نفر است در حالی که در استان یزد 36 در هر هزار نفر است.

در ادامه مراسم دکتر محمد حسین رحیمی نسب عملکرد دفتر نمایندگی آستان قدس را در استان خوب توصیف کرد و افزود: در دهه کرامت برنامه ریزی های خوبی انجام گرفته و امیدوارم با مشارکت و تعاملات بین دو نهاد که از دهه کرامت آغاز میشود بتوانیم در جهت تکریم اهداکنندگان خون قدم برداریم.

آوردن پرچم در بین اهداکنندگان خون در دهه کرامت در این اداره کل توسط خدام آستان قدس ، توزیع تبرک از سوی آستان قدس در بین اهداکنندگان شاخص (اهداکنندگان پلاسما و پلاکت آفرزیس و سلول های بنیادی خونساز) در طول سال و همچنین استفاده از خدمات زائر سرای مشهد برای تکریم  اهداکنندگان خون به صورت ویژه از جمله ماحصل این دیدار بود.