نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

راه اندازی پویش اهدای عاشقی در یزد

راه اندازی پویش اهدای عاشقی در یزد

مدیر کل انتقال خون استان یزد از راه اندازی پویش اهدای عاشقی با همکاری بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد یزد به منظور تامین ذخایر خون استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان یزد، دکتر نقی تقوائی ضمن تشکر از بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد گفت: اداره کل انتقال خون استان یزد با همکاری حوزه بسیج دانشجویی امام رضا (ع) با راه اندازی پویش #اهدای_عاشقی از تمامی اقشار جامعه و خاصه دانشجویان عزیز استان دعوت به عمل می‌آورد تا با شرکت در این پویش در تامین خون سالم برای بیماران به ایفای نقش بپردازند و با گرفتن عکس در زمان اهدا در مسابقه اهدای عاشقی شرکت کنند تا در عید سعید فطر جوایزی به قید قرعه به دوستان تعلق گیرد.

وی اظهار داشت: با توجه به کاهش اهدای خون در استان یزد به علت شیوع ویروس کرونا و هم زمانی این اتفاق با ماه مبارک رمضان، مردم به علت روزه داری و نگرانی از بیماری کرونا کمتر جهت اهدا خون مراجعه می‌کنند.

مدیر کل انتقال خون استان اعلام کرد: اهداکنندگان خون اطمینان داشته باشند که انتقال خون استان بر اساس آخرین استانداردهای سازمان بهداشت جهانی و سازمان‌ انتقال خون ایران ، تمام نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت می‌کند و همیشه مراکز انتقال خون و تمام تجهیزات این مرکز، ضد عفونی و استریل می‌شوند و اهدا کنندگان با اطمینان خاطر خون اهدا کنند.

وی ادامه داد: نیاز به خون همیشه وجود دارد و مصرف خون در هر زمان و شرایطی پابرجاست با این حال در برخی مواقع با کاهش اهدای خون مواجه می‌شویم که از مردم انتظار می‌رود ضمن رعایت نکاتی که برای پیشگیری از کرونا مطرح می‌شود با مراجعه به مراکز اهدای خون جهت کمک به  نیازمندان در این امر ضروری مشارکت نمایند.