نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

رشد 28 درصدی اهدای خون در دهه اول محرم در یزد

رشد 28 درصدی اهدای خون در دهه اول محرم در یزد

مدیر کل انتقال خون استان یزد با بیان اینکه میزان اهدای خون در دهه محرم امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش 28 درصدی مواجه بوده است، گفت: در این مدت یک هزار و 446 نفر به مراکز انتقال خون استان مراجعه کرده‌اند که از این تعداد یک هزار و 205 نفر موفق به اهدای خون شدند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل انتقال خون يزد، نقی تقوائی ضمن تقدیر و تشکر از مشارکت بسیار خوب مردم دارالعباده در  پویش نذر خون ادامه داد: از مجموع اهداکنندگان خون در دهه نخست ماه محرم، 62/4 درصد اهداکننده مستمر، 26/9 درصد اهداکننده باسابقه و مابقی اهداکننده بار اول بودند.

مدیرکل انتقال خون استان یزد با اشاره به مشارکت پایین بانوان یزدی در امر اهدای خون گفت: از مجموع مراجعه کنندگان به انتقال خون استان، حدود 4 درصد را بانوان و 96  درصد را آقایان به خود اختصاص داده‌اند.

وی اظهار کرد: در دهه اول محرم نزدیک به دو هزار و پانصد واحد خون و فرآورده های آن به مراکز درمانی ارسال شده است.

تقوائی در پایان با اطمینان خاطر به اهداکنندگان خون بابت رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مراکز انتقال خون گفت: نیاز به خون و فرآورده‌های خونی همیشه و در همه فصول سال وجود دارد و از هموطنان درخواست داریم با حضور در پویش نذر خون از تاسوعا تا اربعین به صورت مستمر در ایام ماه محرم و صفر در این امر خداپسندانه مشارکت داشته باشند.