نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

رشد 4.5 درصد اهدای خون در یزد

رشد 4.5 درصد اهدای خون در یزد

مدیر کل انتقال خون استان یزد:

رشد 4.5 درصد اهدای خون در یزد

کاهش 12 درصدی مصرف فراورده های خونی در مراکز درمانی استان

به گزارش روابط عمومي اداره كل انتقال خون استان يزد، نقی تقوائی با اشاره به اینکه از ابتدای سال تا پایان آبان ماه 35189 نفر به مراکز انتقال خون استان مراجعه کردند، گفت: از این تعداد 28358 نفر موفق به اهدای خون شدند که نسبت به مشابه سال قبل 4.5 درصد افزایش اهدای خون داشته است.

تقوائی همچنین با بیان اینکه از بین اهداکنندگان خون در استان 97/1 درصد مرد و 2/9 درصد زن بوده اند عنوان کرد: از این تعداد اهداکننده 66/2 مستمر (دوبار در سال ) 24/2 با سابقه (حداکثر در سال یکبار) و 9/1 درصد برای بار اول خون اهدا کردند.

مدیر کل انتقال خون استان در ادامه افزود: در حال حاضر ذخیره خون و فرآورده های آن در استان وضعیت مناسبی دارد و در هشت ماه نخست سال 45919 واحد خون و فرآورده های آن به مراکز درمانی ارسال شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 12 درصد کاهش داشته ایم که نشان از نهادینه شدن طرح اجرای مدیریت مصرف خون بیمار در بین مراکز درمانی استان هست.

وی با اشاره به شروع فصل سرد سال و کاهش اهدای خون گفت: همزمان با شروع فصل سرد مراجعه جهت اهدای خون کاهش می یابد که از اهداکنندگان عزیز تقاضا داریم همچون گذشته این اداره کل را در تامین خون سالم برای بیماران کمک نمایند.