نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

رشد 5/6 درصدی اهدای خون در یزد

رشد 5/6 درصدی اهدای خون در یزد

مدیر کل انتقال خون استان یزد از پویش نذری از جنس ایثار با اهدای پلاسما در ایام محرم در این استان خبر داد.

   به گزارش روابط عمومی اداره كل انتقال خون استان يزد ، نقی تقوایی؛ مدیر کل انتقال خون استان یزد در گفتگو با مجری برنامه همین امشب که بصورت زنده از شبکه تلویزیونی سلامت، از رشد 5 و 6دهم درصدی اهدای خون خبر داد و افزود: از ابتدای سال تاکنون 20460 نفر تا بحال موفق به اهدای خون شدند که از این میزان 66 و 5 دهم درصد اهداکننده مستمر و همچنین 3 درصد نیز بانوان بودند.

وی با توجه به فرارسیدن ایام ماه محرم گفت: پویش اهدای خون آگاهانه از تاسوعا تا اربعین حسینی (ع) با شعار نذری از جنس ایثار با تم اهدای پلاسما جهت آشنایی اهداکنندگان با فراورده‌های خونی و ترویج فرهنگ و مدیریت بهینه اهدای خون به بیماران انجام می‌گیرد.

وی با اشاره به راه اندازی دستگاه های جدید در این اداره کل گفت: اهداکنندگان می توانند بجای اهدای خون، اهدای پلاسما و پلاکت آفرزیس داشته باشند و در پذیره نویسی سلول های بنیادی خونساز نیز مشارکت نمایند و جان بیماران را نجات دهند.

تقوایی افزود: اهداکنندگان می‌توانند جهت ثبت نام و شرکت در این پویش انسان دوستانه، به سامانه نوبت دهی به نشانی اینترنتی www.yazdbto.ir و یا به صورت حضوری به مراکز انتقال خون در سراسر استان مراجعه نمایند.