نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

رشد 6 درصدی اهداي خون در یزد

رشد 6 درصدی اهداي خون در یزد

در 7 ماهه امسال رقم خورد:

رشد 6 درصدی اهداي خون در یزد

به گزارش روابط عمومي انتقال خون یزد، مدير كل انتقال خون يزد ضمن تایید خبر و با اشاره به استقبال خوب مردم یزد جهت اهدای خون، گفت: در هفت ماه سال جاری 32732 نفر به مراکز انتقال خون در استان مراجعه نمودند که از این تعداد 24314 نفر موفق به اهدای خون شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل که 30804 نفر مراجعه کرده بودند %6 رشد داشته است که این نشانگر ترویج حس نوع دوستی در بین مردم دارالعباده یزد است و  جای تقدیر و تشکر دارد.

دكتر تقوائي در ادامه افزود؛ از اين تعداد اهداي خون، 70/4 درصد اهداكننده مستمر هستند (اهداكننده اي كه كه حداقل در سال 2 بار اهداي خون داشته است) و 25/4 درصد اهداکننده با سابقه و مابقی بار اولی بودند.

وی با اشاره به راه اندازی دستگاه های جدید در این اداره کل گفت: اهداکنندگان بجای اهدای خون می توانند اهدای پلاسما و پلاکت آفرزیس داشته باشند و در پذیره نویسی سلول های بنیادی خونساز نیز مشارکت نمایند و جان بیماران را نجات دهند.

مدیر کل انتقال خون استان در ادامه با اشاره با پاسخگویی 99 درصدی درخواست های بیمارستان افزود: در هفت ماه ابتدایی سال جاری 39702 واحد خون و فرآورده های آن به مراکز درمانی ارسال شده است و در حال حاضر ذخایر خونی در استان وضعیت مناسبی دارد.

دكتر نقي تقوايي در ادامه با اشاره به کاهش مراجعه مردم برای اهدای خون در روزهای سرد سال گفت: از شهروندان درخواست می شود تا با توجه به نیاز دائمي بيماران به خون و فرآوردههاي خوني با اهداي خون خود، اداره كل انتقال خون استان را در جهت تامین خون سالم برای بیماران یاری کنند.