نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

رشد 6.4 درصد اهدای خون در یزد

رشد 6.4 درصد اهدای خون در یزد

مدیر کل انتقال خون استان یزدعنوان نمود:
رشد 6.4 درصد اهدای خون در یزد

دکتر تقوائی در دیدار با مدیر کل صداو سیمای یزد از نقش مهم صدا و سیما در اطلاع رسانی و ترویج فرهنگ اهدای خون تشکر نمود.
به گزارش روابط عمومي اداره كل انتقال خون استان يزد، نقی تقوائی روز دوم دی ماه در دیدار با مدیر کل صدا و سیمای مرکز یزد با اشاره به اینکه از ابتدای سال تا پایان آذر ماه 40024 نفر به مراکز انتقال خون استان مراجعه کردند، گفت: از این تعداد 32172 نفر موفق به اهدای خون شدند که نسبت به مشابه سال قبل 6.4 درصد افزایش اهدای خون داشته است.
تقوائی همچنین با بیان اینکه از بین اهداکنندگان خون در استان 97/1 درصد مرد و 2/9 درصد زن بوده اند عنوان کرد: از این تعداد اهداکننده 66/1 مستمر (دوبار در سال ) و مابقی از اهداکنندگان باسایقه یا برای بار اول خون اهدا کردند.
وی با اشاره به راه اندازی دستگاه های جدید در این اداره کل گفت: اهداکنندگان بجای اهدای خون می توانند  اهدای پلاسما و پلاکت آفرزیس داشته باشند و در پذیره نویسی سلول های بنیادی خونساز نیز مشارکت نمایند و جان بیماران را نجات دهند.
مدیر کل انتقال خون استان در ادامه افزود: در نه ماه سالجاری 498 واحد پلاکت آفرزیس و 1629 واحد پلاسما آفرزیس توسط اهداکنندگان خون اهدا گردیده است و در حال حاضر ذخیره خون و فرآورده های آن در استان وضعیت مناسبی دارد و در این مدت 51357 واحد خون و فرآورده های آن به مراکز درمانی ارسال شده است.