نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

رئیس و مدیر بیمارستان شهید بهشتی تفت به کمپین اهدای خون پیوستند

رئیس و مدیر بیمارستان شهید بهشتی تفت به کمپین اهدای خون پیوستند

 به گزارش روابط عمومي اداره كل انتقال خون استان يزد؛ به مناسبت 9 مرداد روز ملی اهدای خون و چهل و چهارمین سالگرد تاسیس سازمان انتقال خون، رئیس، مدیر و کارکنان بیمارستان شهید بهشتی تفت شنبه 6 مرداد ماه با حضور در انتقال خون میدان ابوذر ضمن اهدای خون به کمپین "مرا هزار امید است و هر هزار تویی..." پیوستند.

مدير كل انتقال خون استان با اشاره به شعار کمپین (مرا هزار امید است و هر هزار تویی...) افزود: اهداکنندگان همچون گذشته با همراهي خود می توانند نقش مهمی در تامين خون سالم براي بيماران ایفا کنند، زیرا که با اهدای هرکیسه خون جان سه نفر نجات می یابد.

وی ادامه داد: متوسط اهدای خون در کشور 27 در هزار است، اما در استان یزد این اهدای خون 36 در هزار است و از هر یک هزار نفر یزدی، 36 نفر اقدام به اهدای خون می‌کنند.

مدیرکل انتقال خون استان یزد با اشاره به اینکه کسانی که سالانه حداقل دو مرتبه خون اهداء می‌کنند، اهداکننده مستمر به‌حساب می‌آیند، بیان کرد: متوسط اهدای خون مستمر در کشور، حدود 52 درصد و در استان یزد 63 درصد است.

دکتر سیدنادر مصطفوی رئیس بیمارستان شهید بهشتی تفت در پایان اهدای خون ضمن تبریک سالروز تاسیس سازمان انتقال خون به مدیر کل و کارکنان این ارگان گفت: سازمان انتقال خون با ارائه محصولات جدید نقش مهمی در نجات جان بیماران برداشته است که قابل تقدیر است.