نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

زرتشتيان یزدی با اهداي خون همدلی خود را به نمایش گذاشتند

زرتشتيان یزدی با اهداي خون همدلی خود را به نمایش گذاشتند

همزمان با نهم مهر روز میزبانی از اهداکنندگان خون اقلیت های دینی، زرتشتیان یزدی با اهدای خون ضمن پیوستن به پویش همدلی، همدلی خود را در نجات جان همنوع به نمایش گذاشتند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل انتقال خون استان یزد، مدیر کل انتقال خون استان با اشاره به تاریخچه اهدای خون زرتشتیان در قالب طرح همدلی گفت: طرح همدلی از سال 90 تاکنون با حضور زرتشتیان در اواخر ماه مبارک رمضان و در آستانه ایام عید فطر برگزار می شود و هموطنان زرتشتی با هدف کمک به هم نوع و در راستای بالابردن ذخایر خونی با اهدای خون در این طرح شرکت می نمایند.

نقی تقوائی در ادامه گفت: امسال با توجه به مناسبت نهم مهر که در تقویم سازمان انتقال خون به پاس زحمات مرحوم دکتر مینا ایزدیار و به مناسبت ولادت وی، این روز به نام روز میزبانی از اهداکنندگان خون اقلیت های دینی نامگذاری شده است و همچنین نظر به کاهش اهدای خون به علت شیوع ویروس کرونا، تعدادی از زرتشتیان ساکن یزد با اهدای خون  علاوه بر ترویج فرهنگ اهدای خون به کمک بیماران شتافتند.

گفتنی است اهدای خون اقلیت های دینی به صورت سراسری در کشور در روز نهم مهر در قالب پویش همدلی در حال برگزاری است و اقلیت های دینی و مذهبی با حضور در مراکز انتقال خون همدلی خود را در تامین خون سالم و کافی برای بیماران نشان می دهند.