نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

سازمان انتقال خون پشتوانه بیمارستان ها هست

سازمان انتقال خون پشتوانه بیمارستان ها هست


رئیس بنیاد نخبگان استان یزد:رئیس بنیاد نخبگان یزد با اشاره به هدف سازمان انتقال خون، تامین خون و فرآورده های آن در سطح کشور پشتوانه ای قوی برای بیمارستان ها دانست.

به گزارش روابط عمومي اداره كل انتقال خون يزد، سیدمهدی کلانتر به همراه جمعی از نخبگان استان، ضمن دیدار با مدیرکل انتقال خون یزد با اشاره به همت بالای مردم استان گفت: اداره کل انتقال خون استان یزد در چندین سال گذشته با همت اهداکنندگان خون و تلاش شبانه روزی کارکنان خدوم انتقال خون یکی از رتبه های برتر کشوری در زمینه اهدای خون را به خود اختصاص داده است.

در ادامه مراسم، مدیر کل انتقال خون یزد با تشریح وضعیت اهدای خون در استان گفت: اهداکنندگان سرمایه های انتقال خون هستند و مردم دارالعباده استقبال خوبی از اهدای خون دارند به نحوی که متوسط اهدای خون در کشور به ازای هر هزار نفر حدود 24 نفر است در حالی که در استان یزد حدود 35 در هر هزار نفر است.

دکتر نقی تقوائی گفت: به علت شیوع ویروس کرونا، اهدای خون در استان یزد نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش روبرو بوده است اما با همت اهداکنندگان خون در این ایام هیچگاه چالش کمبود خون و فرآورده‌های آن در مراکز درمانی استان یزد نداشتیم و تقریبا صد در صد درخواست مراکز درمانی را پاسخگو بودیم.

وی با اشاره به تامین پلاسما مراکز درمانی استان، گفت: استان یزد یکی از استان های  پیشرو در زمینه اهدای پلاسما بهبودیافتگان کووید 19 هست و تاکنون بیش از دوهزار واحد پلاسما از بهبودیافتگان کووید 19 گرفته شده است و استان یزد رتبه سوم کشوری را در این مقوله به خود اختصاص داده است.

وی از افرادی که به ویروس کرونا مبتلا شده اند و در محدوده سنی 18 سال به بالا قرار دارند و یک ماه از بهبودی آنها گذشته است خواست، در صورت داشتن شرایط لازم برای اهدای پلاسما به اداره کل انتقال خون یزد واقع در صفاییه، میدان ابوذر مراجعه نموده و به شکرانه سلامتی خود و با اهدای پلاسما در جهت نجات جان بیماران این اداره کل را یاری کنند.

گفتنی است در این مراسم تعدادی از نخبگان، خون خود را با هدف کمک به همنوع اهدا کردند.