نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

شرکت بیش از هشت هزار یزدی در پویش نذر خون

شرکت بیش از هشت هزار یزدی در پویش نذر خون

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون یزد، مدیر کل انتقال خون استان یزد در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان مرکز یزد  گفت: هشت هزار و 959 نفر از مردم این استان در پویش نذر خون آگاهانه در ماه محرم و صفر شرکت کردند.
نقی تقوایی مدیر کل انتقال خون استان یزد با توجه به پایان پویش نذر خون در ماه محرم و صفر گفت: هشت هزار و 959 نفر بعد از فراخوان این پویش به منظور اهدای خون به پایگاه ‌های انتقال خون در استان یزد مراجعه کردند.
تقوایی ادامه داد: در این پویش  6 هزار و 484 نفر از مراجعه‌کنندگان موفق به اهدای خون شدند که از این تعداد 97/4 درصد مردان و 2/6 درصد را بانوان تشکیل دادند.
مدیر کل انتقال خون استان یزد با بیان این که، 73/8 درصد از اهدا کنندگان خون در پویش نذر خون از  اهدا کنندگان مستمر هستند که حداقل  در سال دو بار خون اهدا می‌کنند، افزود: 24/7 درصد از اهدا کنندگان باسابقه  و 1/5 درصد از اهدا کنندگان برای بار اول خون خود را اهدا کردند.
تقوایی با اشاره به این که بیشترین گروه خونی اهدا شده در استان یزد در پویش نذر خون امسال B مثبت و O مثبت بود، عنوان کرد: 100 هزار و 70 واحد خون به مراکز درمانی استان ارسال شده است.
وی خاطر نشان کرد: پویش اهدای خون آگاهانه با شعار  "دسترسی به خون سالم حق همه نیازمندان به خون"  از اغاز ماه محرم تا پایان ماه صفر جهت آشنایی اهداکنندگان با فراورده‌های خونی و ترویج فرهنگ و مدیریت بهینه اهدای این ماده حیاتی به بیماران همزمان با سراسر کشور انجام گرفت.
تقوایی تصریح کرد: اهداکنندگان درحال حاضر می‌توانند در قسمت نوبت‌دهی سامانه‌ی اینترنی برای اهدای خون یا اهدای پلاسما ثبت نام کنند و ضمن دریافت کد رهگیری در تاریخ دلخواه برای اهدای خون یا اهدای پلاسما به مراکز اهدای خون مراجعه کنند.
وی در پایان با اشاره به فعالیت پایگاه های انتقال خون در استان گفت: پایگاه مركزی یزد واقع در صفاییه، از ساعت 7/30  تا 19 و مركز ثابت خونگیری آزادشهر نیز از ساعت 8 صبح تا 13 و پایگاه انتقال خون شهرستان های اردكان و میبد از ساعت 7/30   تا 13/30 مشغول به فعالیت هستند که اهداکنندگان می توانند جهت اهدای خون مراجعه نمایند.