نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

طرح همدلی اهدای خون زرتشتيان یزدی درماه مبارک رمضان

طرح همدلی اهدای خون زرتشتيان یزدی درماه مبارک رمضان

طبق سنوات گذشته در روزهاي پایانی ماه مبارك رمضان جمعي ازهموطنان زرتشتي ساكن يزد با مراجعه به انتقال خون با اهدای خون و پلاکت در طرح همدلي مشاركت نمودند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل انتقال خون استان یزد، نقی تقوائی؛ مدیر کل انتقال خون استان با اشاره به تاریخچه طرح همدلی گفت: طرح همدلی از سال 90 تاکنون با حضور زرتشتیان در اواخر ماه مبارک رمضان و در آستانه ایام عید فطر آغاز می شود و هموطنان زرتشتی با هدف کمک به هم نوع و در راستای بالابردن ذخایر خونی با اهدای خون در این طرح شرکت می نمایند.

سپنتا نيكنام؛ رييس انجمن زرتشتيان و عضو شوراي شهر يزد با اشاره به روزه داری مردم در ماه مبارک رمضان گفت: در ماه مبارك رمضان، همشهريان مسلمان بعلت روزه داري نسبت به روز هاي معمولي كمتر قادر به اهداي خون مي باشند ما طبق سنوات گذشته براي كمك به هم نوعان خود اقدام به طرح همدلي نموديم و همزمان با روزهای پایانی ماه مبارک رمضان به صورت مستمر زرتشتيان در اين طرح مشاركت مي نمايند.

گفتنی است طرح همدلی هر ساله در ماه رمضان با هماهنگی انجمن زرتشتیان و روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان در راستای کمک به هم نوع انجام می شود.