نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

عقد تفاهم نامه همکاری بین اداره کل انتقال خون یزد و هلال احمر استان

عقد تفاهم نامه همکاری بین اداره کل انتقال خون یزد و هلال احمر استان

"هلال مهربانی"در راستای نجات جان بیماران

    در ماه رمضان با حضور پرشور جوانان، داوطلبین و کارکنان جمعیت هلال احمر استان بصورت برنامه ریزی شده در پایگاه های انتقال خون استان جهت اهدای خون پس از افطار در قالب طرح "هلال مهربانی" رقم می خورد.

 به گزارش روابط عمومي اداره کل انتقال خون یزد، همزمان با ماه مبارک رمضان روز سه شنبه یکم خرداد با حضور مدیر عامل هلال احمر استان و هیئت همراه در دفتر مدیر کل انتقال خون یزد، تفاهم نامه همکاری با اهدای خون جوانان هلال احمر در شب های ماه مبارک رمضان در قالب طرح هلال مهربانی امضا شد.

در این مراسم دکتر نقی تقوائی؛ مدیر کل انتقال خون استان با اشاره با کاهش ذخایر خونی در ماه رمضان گفت: در ماه رمضان با توجه به روزه بودن مردم، اهدای خون کاهش می یابد که امیدواریم امسال با کلید خوردن طرح هلال مهربانی شاهد استقبال خوب مردم علی الخصوص اعضای جوانان و داوطلبین هلال احمر باشیم.

وی در ادامه با اشاره به مرکز جامع اهدای خون و محصولات نوین انتقال خون گفت: با توجه به اینکه اهداکنندگان می توانند بجای اهدای خون ، داوطلب اهدای پلاکت یا پلاسما به روش آفرزیس باشند، لذا می شود از ظرفیت های موجود اعضای هلال احمر در این راستا استفاده بهینه نمود.

محسن حرازی زاده؛ مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان، ایثار و از خود گذشتگی را نقطه اشتراک دو ارگان خواند و افزود: حس اهدای خون و کمک به هم نوع، حس قشنگی است و هدف دو دستگاه نیز نجات جان مردم است و این کار عملی نمی شود مگر با ایثار مردم و کارکنان دو نهاد.

وی يادآور شد؛ هلال احمر هميشه از ارگانهاي پيشرو در اهداي خون بوده و اين حركت فرهنگی از  هفته هلال احمر شروع شده و در ماه مبارک رمضان در قالب طرح هلال مهربانی و در طول سال انجام خواهد شد.

گفتنی است چندی پیش در دیدار مدير كل انتقال خون استان و مدیر عامل جدید هلال احمر استان به مناسبت هفته هلال احمر، طرح اهدای خون اعضای هلال احمر در شب های ماه مبارک رمضان توسط مدیر کل انتقال خون یزد پیشنهاد شد که مدیر عامل هلال احمر استان نیز در قالب طرح هلال مهربانی موافقت خود را اعلام نمود.