نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

فراخوان اداره کل انتقال خون استان یزد جهت اهدای خون

فراخوان اداره کل انتقال خون استان یزد جهت اهدای خون

مدیر کل انتقال خون یزد با اشاره به سردی هوا و همچنین افزایش مصرف خون در مراکز درمانی از مردم خواست در صورت داشتن شرایط لازم به مراکز اهدای خون مراجعه کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون یزد، دکتر نقی تقوائی ضمن تایید خبر گفت: پس از عبور از پیک پنجم کرونا و انجام واکسیناسیون گسترده در کشور، مراجعات به بیمارستانها و مراکز درمانی افزایش پیدا کرده است که این امر سبب افزایش مصرف خون و فرآورده های آن در مراکز درمانی شده است و همچنین با شروع فصل سرما، هموطنان اقبال کمتری به اهدای خون دارند لذا از تمامی افراد واجد شرایط اهدا دعوت می شود که در تامین این نیاز روز افزون، اداره کل انتقال خون را یاری رسانند.

وی ادامه داد: کلیه تجهیزات و وسایل مورد استفاده در پروسه اهدای خون در مراکز اهدای خون یکبار مصرف و استریل هستند و تمام دستورالعمل های بهداشتی هنگام اهدای خون رعایت می شود.

دکتر تقوائی در پایان با اشاره به شرایط عمومی اهدای خون گفت: همراه داشتن کارت ملی الزامی است، وزن باید بالای 50 کیلو گرم باشد، سن اهدای خون در کشور 18 تا 60 سال است ولی اهداکنندگان مستمر خون تا 65 سالگی قادر به اهدای خون می باشند، آقایان در سال 4 بار و خانمها 3 بار می توانند خون اهدا کنند.