اخبار و مطالب اخبار و مطالب

فرماندار تفت: فعاليت انتقال خون حساس و دقيق است

فرماندار تفت: فعاليت انتقال خون حساس و دقيق است

نشست فرماندار تفت و مدیرکل انتقال خون استان یزد؛

فرماندار تفت: فعاليت انتقال خون حساس و دقيق است

نشست بررسي مسائل مربوط به ايجاد مركز انتقال خون در شهرستان تفت با حضور فرماندار و مدير كل انتقال خون استان ،رییس شبکه بهداشت و درمان و رییس شورای شهر تفت در محل فرمانداري تشكيل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره كل انتقال خون يزد، محمود زارع رشكوييه با اشاره به درخواست هاي متعدد مردمي براي ايجاد مركز انتقال خون در شهرستان تفت گفت: شهرستان تفت از پراكندگي جغرافيايي و روستاهاي متعددي برخوردار است و اين مسئله بر اهميت تحقق اين درخواست مردمي مي افزايد.

فرماندار تفت با اشاره به اهميت موضوع انتقال خون اظهار داشت: خون، حيات انسان و از ضروري ترين نيازها در حوزه بهداشت و درمان است و فعايت اين سازمان نيز حساس و دقيق است.

فرماندار تفت با اشاره به برنامه هاي كوتاه مدت براي انجام فعاليت لازم براي اهداي خون در تفت گفت: مركز بهداشت و درمان شهرستان تفت آمادگي خود را براي انجام موقت فعاليت خونگيري از مردم شريف تفت اعلام كرده است و در كوتاه مدت مي توان با برنامه ريزي و اطلاع رساني دقيق اين موضوع را پوشش داد.

فرماندار تفت از برنامه ريزي هاي لازم براي انجام منظم خونگيري در تفت با همكاري و مشاركت پرسنل مركز بهداشت و درمان تفت پس از كسب آموزشهاي لازم خبر داد و از همكاري اداره كل انتقال خون استان یزد در اين رابطه قدرداني كرد.

در ادامه اين نشست، مدیرکل انتقال خون یزد با اشاره به سابقه اهداي خون در شهرستان تفت گفت: ايجاد مركز ثابت خونگيري در شهرستانها مستلزم تحقق شرايط خاصي است و در صورت كسب مجوزهاي لازم و تامين مكان و تجهیزات موردنياز توسط خیرین در شهرستان، انتقال خون استان آمادگي ارائه خدمت در شهرستان تفت دارد.

نقی تقوايي يكي از مهم‌ترین چالشهای پیش روی این سازمان را كمبود نيروي انساني متخصص عنوان و ابراز اميدواري كرد با مساعدت شبکه بهداشت و درمان شهرستان، شاهد استقرار دوباره تيم سيار انتقال خون به صورت منظم در شهرستان در صورت استقبال مردم باشيم.