نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

فرمانده پادگان شهید صدوقی یزد به پویش نذر خون پیوست

فرمانده پادگان شهید صدوقی یزد به پویش نذر خون پیوست

به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس؛

فرمانده پادگان شهید صدوقی یزد به پویش نذر خون پیوست

به گزارش روابط عمومي اداره كل انتقال خون يزد، در سومین روز از هفته دفاع مقدس، فرمانده و مسئولین آموزشگاه رزمی مقدماتی شهید صدوقی یزد ضمن مراجعه به مرکز خونگیری میدان ابوذر جهت اهدای خون با هدف ترويج فرهنگ اهداي خون و كمك به هم نوع به پویش نذر خون آگاهانه با شعار  "دسترسی به خون سالم حق همه نیازمندان به خون" پیوستند.

پس از مراسم اهدای خون نقی تقوائی با اشاره به حياتي بودن سازمان انتقال خون و ارائه محصولات نوین انتقال خون و میزان سلامت خون افزود: اهداکنندگان سرمایه های انتقال خون هستند و مردم دارالعباده استقبال خوبی از اهدای خون دارند، متوسط اهدای خون در کشور به ازای هر هزار نفر 27 نفر است در حالی که در استان یزد 38 در هزار نفر است.

وی با اشاره به راه اندازی دستگاه های جدید در این اداره کل گفت: اهداکنندگان بجای اهدای خون می توانند  اهدای پلاسما و پلاکت آفرزیس داشته باشند و در پذیره نویسی سلول های بنیادی خونساز نیز مشارکت نمایند و جان بیماران را نجات دهند.

سرهنگ قدرت اله حدادی؛ فرمانده آموزشگاه رزمی مقدماتی شهید صدوقی هدف از این عمل خداپسندانه را نجات جان بیماران و کمک به همنوع عنوان کرد و افزود: اهدای خون از مصادیق بارز انسان دوستی است چون با هرکیسه خون اهدایی می توان جان سه نفر را نجات داد.