نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

فرهنگ اهدای خون در بین مردم یزد نهادینه شده است

فرهنگ اهدای خون در بین مردم یزد نهادینه شده است

مدیر کل انتقال خون استان یزد در دیدار با مدیر کل مدیریت بحران:
فرهنگ اهدای خون در بین مردم یزد نهادینه شده است
مدير كل مدیریت بحران استان يزد با هدف ترویج فرهنگ خداپسندانه اهدای خون به پویش زمستانه اهدای خون پیوست
 
      به گزارش روابط عمومي اداره کل انتقال خون يزد، مدير كل، مسئولين و كاركنان مدیریت بحران استان يزد 5شنبه هفدهم اسفند به مناسبت روز احسان و نيكوكاري ضمن اهدای خون، به جمع اهداکنندگان پویش ملی زمستانه اهدای خون با شعار "سرخی من از تو "پیوستند.
           مهندس هادی نسب؛ مدیر کل مدیریت بحران ترويج فرهنگ اهداي خون و كمك به هم نوع را ضروری دانست و افزود: سازمان انتقال خون چه در مواقع بحران و چه در مواقع عادی یکی از دستگاه های حساس و حیاتی است و نقش بسیار مهمی در تامین خون سالم برای بیماران دارد.
در این مراسم تقوائی؛ مدیر کل انتقال خون استان وضعیت اهدای خون در استان را مناسب توصیف کرد و گفت: متوسط اهدای خون در کشور 27 در هزار است ولی در استان 38 در هزار است و همچنین بیش از 70 درصد از اهداکنندگان استان نیز از اهداکنندگان مستمر هستند و حداقل سالی دوبار خون اهدا می کنند که این نشان دهنده نهادینه شدن فرهنگ اهدای خون در بین مردم استان است.
لازم به ذکر است در راستای بهره گیری از ظرفیت آیین ملی چهارشنبه آخر سال و با هدف جذب جوانان و نوجوانان اهداکننده خون و تامین ذخایر خونی پویش زمستانه ملی اهدای خون در کشور در حال اجراست.