نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

قول مساعد رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد

قول مساعد رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد

مدیر کل انتقال خون استان با حضور در دفتر رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی ضمن تبریک انتصاب وی به سمت ریاست دانشگاه، کمبود نیروی انسانی را جدی ترین چالش پیش روی این اداره کل معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان یزد، روز چهارشنبه هشتم دی ماه مدیرکل انتقال خون استان با هیئت همراه در دفتر ریاست دانشگاه حضور یافتند و دکتر نقی تقوائی چالش کمبود نیروی انسانی، ارائه محصولات نوین انتقال خون و تبیین جایگاه انتقال خون یزد در کشور را به عنوان موضوعات اصلی بحث خود قرار داد.

 

دکتر نقی تقوائی با اشاره به حیاتی بودن سازمان انتقال خون و ارائه محصولات نوین انتقال خون و میزان سلامت خون افزود: اهداکنندگان سرمایه های انتقال خون هستند و مردم دارالعباده استقبال خوبی از اهدای خون دارند به نحوی متوسط اهدای خون در کشور به ازای هر هزار نفر 23 نفر است در حالی که در استان یزد 32 در هر هزار نفر است.

وی با اشاره به تعامل دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل انتقال خون یزدگفت: تعامل بسیار خوبی در زمینه های مختلف اداری ، مالی، آموزشی ، پژوهشی و غیره بین دانشگاه علوم پزشکی و انتقال خون استان برقرار است که امیدوارم این همکاری گسترش یابد.

مدیر کل انتقال خون استان با اشاره به اینکه استان یزد به یکی از قطب های درمان کشور تبدیل شده است در خصوص وضعیت اهدای خون در استان هم گفت: با توجه به اینکه حدود 40 درصد از اشغال تخت های مراکز درمانی استان مربوط به هموطنانی است که از استان های همجوار مراجعه می کنند، در حال حاضر ذخایر خون و فرآورده های خون دراستان در وضعیت مناسبی قرار دارد و تمام تلاش کارکنان این مجموعه پاسخگویی کامل به درخواست های مراکز درمانی است و حتی گاهی مواقع استان های همجوار که اعلام نیاز کنند پاسخگوی آنها نیز هستیم.

تقوائی با اشاره به کمبود نیروی انسانی در انتقال خون استان گفت: سال 1391 که من به عنوان مدیر معرفی شدم، این اداره کل بیش از صد نفر نیروی انسانی داشت ولی الان با توجه به اینکه حجم کارها گسترده تر شده تعداد نیروی انسانی به حدود 80 نفر رسیده است.

وی با اشاره به پایین بودن سواد انتقال خون برخی پزشکان و متخصصین گفت: متاسفانه یکی دیگر از چالش های پیش روی اداره کل پایین بودن سواد انتقال خون برخی پزشکان و متخصصین انکولوژی است که اگر تدابیری اندیشه شود که دانشجویان رشته پزشکی یک واحد درسی در حوزه انتقال خون را بگذرانند تا حد زیادی این چالش برطرف می شود.

در ادامه جلسه دکتر عمید الدین خطیبی رییس جدید دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با حیاتی خواندن انتقال خون گفت: انتقال خون یکی از سازمان هایی است که چه در مواقع عادی و چه در مواقع بحران در نجات جان بیماران نقش کلیدی دارد.

وی افزود: از تلاش شبانه روزی مدیر کل و کارکنان اداره کل انتقال خون استان که در راستای تامین خون سالم و کافی برای بیماران خدمت می کنند، تشکر می کنم و تا بحال شکایتی بابت کمبود خون و فرآورده های آن از بیمارستان های استان دریافت نکردیم.

دکتر خطیبی در پایان صحبت های خود با تاکید بر گسترش تعامل بین طرفین درباره پرداخت مطالبات بیمارستان ها و تامین نیروی انسانی قول مساعد داد.