نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

قول مساعد رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد در خصوص حمایت از اداره کل انتقال خون

قول مساعد رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد در خصوص حمایت از اداره کل انتقال خون

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی و مدیر کل انتقال خون یزد بر گسترش همکاری ها تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان یزد، جلسه هیئت رییسه دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی با حضور رئیس و اعضای هیئت رییسه دانشگاه و مسئولین انتقال خون استان در دفتر مدیر کل انتقال خون یزد برگزار شد.

این جلسه نهم اسفند ماه در اداره کل انتقال خون استان برگزار شد و مدیرکل انتقال خون استان با بیان دستیابی انتقال خون به محصولات نوین، جایگاه انتقال خون یزد را در کشور تشریح کرد.

دکتر نقی تقوائی با اشاره به حیاتی بودن سازمان انتقال خون و ارائه محصولات نوین انتقال خون و میزان سلامت خون افزود: اهداکنندگان سرمایه های انتقال خون هستند و مردم دارالعباده استقبال خوبی از اهدای خون دارند به نحوی که متوسط اهدای خون در کشور به ازای هر هزار نفر حدود 23 نفر است در حالی که در استان یزد حدود 32 در هر هزار نفر است.

وی با اشاره به تعامل دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل انتقال خون یزدگفت: تعامل بسیار خوبی در زمینه های مختلف اداری ، مالی، آموزشی ، پژوهشی بین دانشگاه علوم پزشکی و انتقال خون استان برقرار است که امیدوارم این همکاری گسترش یابد.

مدیر کل انتقال خون استان با اشاره به اینکه استان یزد به یکی از قطب های درمان کشور تبدیل شده است در خصوص وضعیت اهدای خون در استان هم گفت: با توجه به اینکه بین40 تا 50 درصد از اشغال تخت های مراکز درمانی استان مربوط به هموطنانی است که از استان های همجوار مراجعه می کنند و تمام تلاش کارکنان این مجموعه پاسخگویی کامل به درخواست های مراکز درمانی است و حتی تکنون بیش از سه هزار کیسه خون به استان های همجوار که اعلام نیاز کردند ارسال کرده ایم.

در ادامه جلسه دکتر عمیدالدین خطیبی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با حیاتی خواندن انتقال خون گفت: انتقال خون یکی از سازمان های حیاتی است که در نجات جان بیماران نقش کلیدی دارد.

وی افزود: از تلاش شبانه روزی مدیر کل و کارکنان اداره کل انتقال خون استان که در راستای