نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

قول مساعد مدیرعامل سنگ آهن مرکزی ایران-بافق در برگزاری تیم های سیار در شهرستان بافق

قول مساعد مدیرعامل سنگ آهن مرکزی ایران-بافق در برگزاری تیم های سیار در شهرستان بافق

به گزارش روابط عمومي اداره کل انتقال خون استان يزد، مدیر کل انتقال خون استان با هیئت همراه روز یکشنبه بیست و نهم دی ماه با حضور در شرکت سنگ آهن مرکزی ایران-بافق با مدیر عامل شرکت دیدار و درباره برگزاری تیم های سیار در سنگ آهن و شهرستان بافق به بحث و گفتگو پرداختند.

در اين بازديد مديركل انتقال خون استان درباره حياتي بودن سازمان انتقال خون، جايگاه انتقال خون استان در كشور، ارسال خون و فرآورده هاي خوني به استان هاي همجوار ، راه اندازی مرکز جامع اهدای خون و تهیه محصولات جدید در انتقال خون صحبت نمود.

دكتر نقی تقوائي با اشاره به بحث راه اندازی مرکز ثابت خونگیری در شهرستان بافق گفت: شهرستان بافق از پتانسیل های قوی جهت اهدای خون در سطح استان به شمار می رود و تلاشهای زیادی برای راه اندازی مرکز ثایت خونگیری در این شهرستان شده است و نامه نگاری های لازم نیز انجام شده است ولی تاکنون به علت عدم مجوز از سوی سازمان انتقال خون ایران مبنی بر عدم گسترش فضای فیزیکی به نتیجه نرسیده است.

وی با تاکید بر شاخص های مورد نیاز جهت احداث مرکز ثابت خونگیری در شهرستان گفت: هر شهرستانی که قرار است مرکز ثابت خونگیری احداث شود بایستی از بین شاخص های لازم حداقل 50 امتیاز کسب نماید که هیچکدام از شهرستان ها این امتیاز را نیاوردند.

رضا فلاح مبارکه؛ مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران-بافق ضمن تقدير و تشكر از مدير كل و كاركنان انتقال خون در برقراری تیم سیار در شهرستان بافق و همچنین شرکت سنگ آهن ، قول مساعد رفع مشکلات جهت راه اندازی تیم سیار خونگیری در این شهرستان خبرداد.

گفتنی است شهرستان بافق در یکصد کیلومتری مرکز استان قرار گرفته است که شرکت سنگ آهن مرکزی ایران-بافق نیز در این شهرستان وجود دارد و با وجود دارا بودن پتانسیل های بی شمار برای اهدای خون، این شهرستان مرکز ثابت خونگیری ندارد و با استقرار تیم های سیار، خونگیری انجام می شود.