نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

قول مساعد نماینده مجلس جهت تکمیل پروژه ساختمان جدید انتقال خون شهرستان اردکان

قول مساعد نماینده مجلس جهت تکمیل پروژه ساختمان جدید انتقال خون شهرستان اردکان

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون یزد، در این نشست که روز 5شنبه بیستم آبان در محل فرمانداری شهرستان برگزار  شد دکتر پیمان عشقی یزد را الگویی مناسب برای ایران دانست و گفت: انتقال خون از پنج ارگان حیاتی محسوب می شود ولی متاسفانه مغفول مانده است که در دوران کرونا مشخص شد که چقدر این ارگان مظلوم هست و شرمنده پرسنل و فشار کاری بر نیروها هستیم، و در شاخص‌های خونی در کشور با اینکه تست مولکولی نداریم ولی با پشتکار و دقت پرسنل به این توفیق رسیدیم که در حد کشورهای توسعه یافته است.

دکتر عشقی با اشاره به شرایط نگهداری خون و فرآورده های آن و شبکه ملی خون رسانی درکشورگفت: مسئله شوخی نیست، شش میلیون فرآورده خونی به این گستردگی جغرافیایی و محدودیت زمانی نگهداری و مصرف شود. خون ۳۰ روز و پلاکت ۳ روز در شرایط خاص نیاز به نگهداری دارد.

وی با گلایه از اینکه در دانشگاه‌ها یک واحد آموزشی با موضوع انتقال خون وجود ندارد گفت:  در زمینه بودجه، باید جلوی خیرین سر تعظیم فرود بیاریم، که همراه با انتقال خون کشور بودند و در منطقه نیز از جایگاه مناسبی برخورداریم. پروژه انبار مرکزی اردکان بعد از ستاد (تهران) از بزرگترین انبارهای انتقال خون است.

در ادامه نشست مدیرکل انتقال خون استان با بیان اینکه اردکان پتانسیل خوبی برای اهدای خون دارد گفت: ساختمان کنونی انتقال خون در شهر اردکان قدیمی می باشد و جهت ساخت ساختمان جدید فضایی به مساحت ۱۰۳۰ متر مربع در نظر گرفته شده است که با اعتبارات استانی و حمایت سازمان برنامه و بودجه و هدفمندی یارانه ها و نماینده مردم شریف اردکان در مجلس شورای اسلامی و فرمانداری شهرستان پروژه در حال انجام است لذا برای تکمیل ساختمان  از نماینده مردم شهرستان اردکان در مجلس شورای اسلامی انتظار داریم از اعتبارات استانی ۸ میلیارد جهت تکمیل پروژه در نظرگرفته شود.

دکتر نقی تقوائی با اشاره به افتتاح انبار مرکزی گفت: انبار مرکزی به مساحت ششصد متر مربع با همت مدیرعامل و از اعتبارات سازمان انتقال خون کشور امروز افتتاح می شود.

در پایان نشست نماینده مردم شهرستان اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: اردکان، شهر علم و فرهنگ نام گرفته است. درس‌های آیت‌الله خاتمی در گذشته حس هم نوعی در ذهن مردم را نهادینه کرده است.

وی با تاکید بر تامین بودجه جهت تکمیل ساختمان جدید و همچنین برای رفع مشکلات و مسائل انتقال خون در کمیسیون برنامه و بودجه قول مسعد داد و گفت: امیداوریم با همدلی و همراهی هم بتوانیم در آینده ای نزدیک شاهد تکمیل و افتتاح ساختمان جدید انتقال خون شهرستان باشیم.

در ابتدای نشت معاون فرماندار از مجموعه انتقال خون و نماینده مجلس تشکر کرد و به کمبود نیروی انسانی و کمبود اعتبارات در حوزه انتقال خون اشاره داشت.

در انتهای نشست مدیرعامل و هیئت همراه، نماینده مجلس مدیرکل انتقال خون استان، معاون فرماندار و خانواده شهید حسینی‌پور ( بنیانگذار انتقال خون اردکان)  از انتقال خون شهرستان بازدید بعمل آوردند.