نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مدیر کل انتقال خون استان از مدیرعامل سنگ آهن مرکزی ایران- بافق تقدیر و تشکر نمود

مدیر کل انتقال خون استان از مدیرعامل سنگ آهن مرکزی ایران- بافق تقدیر و تشکر نمود

مدیر کل انتقال خون استان به مناسبت روز ملی اهدای خون با بازدید از تجهیزات خریداری شده جهت استقرار تیم سیار خونگیری در شهرستان بافق از تلاش و همت مدیرعامل سنگ آهن در تهیه و تامین این تجهیزات تقدیر و تشکر نمود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل انتقال خون استان يزد، دکتر نقی تقوائی روز دهم مرداد با حضور در شهرستان بافق و شرکت در جلسه با مدیرعامل سنگ آهن مرکزی ایران-بافق درباره نحوه برگزاری تیم سیار خونگیری و احداث مرکز خونگیری در شهرستان بافق به بحث و گفتگو پرداختند.

اين جلسه در حالی با حضور مدیرعامل، مدیر HSE ، مدیر حوزه ریاست، مدیر حراست،مدیر روابط عمومی سنگ آهن برگزار شد که در ابتدای جلسه مدیر HSE گزارشی از روند تهیه و تامین تجهیزات و امکانات مربوط به استقرار تیم سیار خونگیری در شهرستان بافق برای حاضرین ارائه داد.

غلامرضاپور در ادامه گزارشات خود گفت: تمام وسایل و تجهیزاتی که مورد نیاز تیم سیار خونگیری در شهرستان بافق هست، با دستور مدیرعامل تهیه گردیده و حتی تعدادی از کارکنان کادر بهداشت و درمان نیز جهت آموزش به اداره کل انتقال خون یزد اعزام و آموزش های لازم را دیده اند.

سپس مديركل انتقال خون استان ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه سنگ مرکزی گفت: ابتدا جادارد از حسن نیت و همت مدیرعامل سنگ آهن در تهیه و تامین تجهیزات و امکانات جهت استقرار تیم سیار خونگیری در شهرستان بافق تقدیر و تشکر نمایم.

دكتر نقی تقوائي با اشاره به بحث راه اندازی مرکز ثابت خونگیری در شهرستان بافق گفت: شهرستان بافق از پتانسیل های قوی جهت اهدای خون در سطح استان به شمار می رود و تلاشهای زیادی برای راه اندازی مرکز ثابت خونگیری در این شهرستان صورت گرفته و نامه نگاری های لازم نیز انجام شده است .

وی با تاکید بر شاخص های مورد نیاز جهت احداث مرکز ثابت خونگیری گفت: در هر شهرستانی که قرار است مرکز ثابت خونگیری احداث شود بایستی از بین شاخص های لازم حداقل 50 امتیاز کسب نماید که هیچکدام از شهرستان ها این امتیاز را نیاوردند.

مدیر کل انتقال خون استان اظهار کرد: فعلا با توجه به شیوع ویروس کرونا و اعلام وضعیت قرمز، امکان برقراری تیم سیار نیست و به محض اعلام وضعیت سفید در شهرستان، تیم سیار خونگیری در شهرستان بافق استقرار می یابد.

در ادامه جلسه رضا فلاح مبارکه؛ مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران-بافق ضمن تاکید بر اهمیت اهدای خون گفت: اهمیت اهدای خون بر هیچ کس پوشیده نیست و با توجه استقبال خوب مردم شهرستان جهت اهدای خون امیدواریم شاهد احداث مرکز ثابت خونگیری در شهرستان باشیم.

فلاح با تایید اینکه مردم شهرستان بافق لیاقت بهترین ها را دارند افزود: درخواست احداث مرکز خونگیری درخواست چندین ساله مردم شهرستان بافق است و شرکت سنگ آهن بافق تمام تلاش خود را برای تحقق این امر بکار می بندد و از اداره کل انتقال خون استان انتظار داریم همچون گذشته پیگیر این امر باشد تا بتوانیم به بهترین وجه ممکن در امر اهدای خون خدمت صادقانه به مردم شهرستان ارائه دهیم.

در پایان این جلسه مدیر کل انتقال خون استان با اهدای لوح از تلاش و همت مجموعه سنگ آهن مرکزی ایران- بافق تقدیر و تشکر نمود و سپس در معیت مدیرعامل سنگ آهن از تجهیزات و امکانات تهیه شده جهت استقرار تیم سیار خونگیری در شهرستان بافق رونمایی شد.

گفتنی است شهرستان بافق در یکصد کیلومتری مرکز استان قرار گرفته است که شرکت سنگ آهن مرکزی ایران-بافق نیز در این شهرستان وجود دارد و با وجود دارا بودن پتانسیل های بی شمار برای اهدای خون، این شهرستان مرکز ثابت خونگیری ندارد و در شرایط عادی با استقرار تیم های سیار، خونگیری انجام می شود.