نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مدیر کل بنیاد مسکن یزد خون اهدا کرد

مدیر کل بنیاد مسکن یزد خون اهدا کرد

به گزارش روابط عمومي اداره كل انتقال خون يزد، مدیر کل  و مسئولین بنیاد مسکن یزد در راستای کمک به هم نوع خون اهدا کردند.

دکترنقی تقوائی در نشست صمیمی با مدیر کل بنیاد مسکن با اشاره به حياتي بودن سازمان انتقال خون و ارائه محصولات نوین انتقال خون و میزان سلامت خون افزود: اهداکنندگان سرمایه های انتقال خون هستند و مردم دارالعباده استقبال خوبی از اهدای خون دارند به نحوی که متوسط اهدای خون در کشور به ازای هر هزار نفر 27 نفر است در حالی که در استان یزد 37 در هر هزار نفر است.

وی با اشاره به راه اندازی دستگاه های جدید در این اداره کل گفت: اهداکنندگان بجای اهدای خون می توانند  اهدای پلاسما و پلاکت آفرزیس داشته باشند و در پذیره نویسی سلول های بنیادی خونساز نیز مشارکت نمایند و جان بیماران را نجات دهند.

دکتر علیرضا قربانیان؛ مدیر کل بنیاد مسکن یزد هدف از این عمل خداپسندانه را نجات جان بیماران و کمک به همنوع عنوان کرد و افزود: اهدای خون از مصادیق بارز انسان دوستی است چون با هرکیسه خون اهدایی می توان جان سه نفر را نجات داد.

گفتنی است کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یزد از اهداکنندگان مستمر خون بشمار می روند که هر سال با هدف ترویج فرهنگ اهدای خون و کمک به هم نوع به مناسبت گرامیداشت سالگرد تاسیس این بنیاد (21 فروردین) خون اهدا می کنند.