نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مدیر کل بهزیستی یزد با اهدای خون روز ملی اهدای خون را گرامی داشت

مدیر کل بهزیستی یزد با اهدای خون روز ملی اهدای خون را گرامی داشت

مسئول سابق بخش آفرزیس انتقال خون یزد و مدیر کل کنونی بهزیستی استان با اهدای خون، یاد و خاطره حضور خود در انتقال خون یزد را زنده نگه داشت.

به گزارش روابط عمومي اداره كل انتقال خون يزد، همزمان با روز ملی اهدای خون، مدیر کل ، معاونین و مسئولین بهزیستی استان پس از اهدای خون با حضور در دفتر مدیر کل انتقال خون یزد چهل و ششمین سالگرد تاسیس سازمان انتقال خون را به اهداکنندگان، مدیر کل و کارکنان خدوم انتقال خون تبریک گفتند.

در این نشست صمیمانه، مدير كل انتقال خون استان جایگاه انتقال خون یزد را در کشور تشریح نمود و به بیان موضوعاتی همچون دستیابی انتقال خون استان به محصولات نوین، موفقیت در مدیریت مصرف خون و کاهش ضایعات پرداخت.

نقی تقوائی با اشاره به اینکه استان یزد به یکی از قطب های درمان کشور تبدیل شده است در خصوص وضعیت اهدای خون در استان هم گفت: با توجه به اینکه حدود 40 درصد از اشغال تخت های مراکز درمانی استان مربوط به هموطنانی است که از استان های همجوار مراجعه می کنند، در حال حاضر ذخایر خون و فرآورده های خون دراستان در وضعیت مناسبی قرار دارد و تمام تلاش کارکنان این مجموعه پاسخگویی کامل به درخواست های مراکز درمانی است و حتی گاهی مواقع استان های همجوار که اعلام نیاز کنند پاسخگوی آنها نیز هستیم.

در پایان نشست، مدیر کل بهزیستی استان با اشاره به مشترک بودن هدف دو دستگاه در کمک به بیماران و نیازمندان گفت: بهزیستی و انتقال خون در یک راستا قدم بر می دارند و آن هم کمک به هم نوع است و به همین علت فعالیت در هر دو دستگاه خداپسندانه است.