نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراجعه هزار یزدی جهت اهدای خون دریزد

مراجعه هزار یزدی جهت اهدای خون دریزد

در شبهای قدر حدود هزار نفر از مردم یزد به مراکز اهدای خون مراجعه کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون یزد ، نقی تقوائی با اشاره به استقبال خوب مردم یزد جهت اهدای خون در شبهای قدر، گفت: امسال 984 نفر به مراکز انتقال خون در استان مراجعه نمودند که از این تعداد 811 نفر موفق به اهدای خون شدند.

مدیر کل انتقال خون استان در ادامه افزود؛ از این تعداد اهدای خون ،  حدود 58 درصد اهداکننده مستمر و 28 درصد اهداکننده با سابقه و مابقی بار اولی بودند.

وی همچنین ادامه داد: در ماه رمضان یک شیفت کاری از ساعت 17:30 تا 23:00 راه اندازی شده تا افراد علاقه مند بتوانند بعد از افطار خون اهدا کنند.

تقوائی با بیان این که برخی از مردم برای اهدای خون در شبهای قدر نذر میکنند، گفت: اهدای خون در شبهای قدر به علت شب زنده داری مردم با مشارکت خوبی همراه می باشد و در این سه شب مرکز انتقال خون یزد (میدان ابوذر) تا ساعت 1 بامداد خونگیری انجام شد.

وی با اشاره به کاهش مراجعه مردم برای اهدای خون درماه مبارک رمضان، از شهروندان یزدی خواست تا با توجه به نیاز دائمی بیماران به خون و فرآوردههای خونی در مدت زمان باقیمانده از ماه مبارک رمضان، از فرصت ماه بندگی خدا استفاده نمایند و در هفته پایانی ماه مبارک با اهدای خون خود، اداره کل انتقال خون استان را در جهت تامین خون سالم برای بیماران یاری کنند.

وی در پایان از همه اهداکنندگان که در طول ماه مبارک رمضان و شبهای قدر با اهدای خون به کمک بیماران شتافتند و بیماران را تنها نگذاشتند تشکر و قدردانی کرد.