نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراجعه 26هزار نفر از مردم یزد جهت اهدای خون

مراجعه 26هزار نفر از مردم یزد جهت اهدای خون





مدیر کل انتقال خون یزد:

مراجعه 26هزار نفر از مردم یزد جهت اهدای خون

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون یزد ، نقی تقوائی در گفتگوی زنده از شبکه رادیو یزد با اشاره به استقبال مردم از اهدای خون گفت: از ابتدای سال تاکنون 26100 نفر جهت اهدای خون مراجعه نمودند که از این تعداد 19600 نفر موفق به اهدای خون شدند.

مدیر کل انتقال خون یزد در برنامه رادیویی مجله سلامت افزود: 69% از اهداکنندگان مستمر بودند یعنی در سال حداقل دوبار برای اهدای خون مراجعه می کنند و مابقی باسابقه و بار اولی بودند.

وی در ادامه با درخواست از مردم جهت شرکت در پویش نذر خون گفت: پویش نذر خون آگاهانه از اول محرم تا پایان صفر ادامه دارد و این پويش يك حركت انسان دوستانه است و از مردم نوع دوست استان، اهداکنندگان و سرپرست هیئت های مذهبی استان درخواست می شود در راستاي حمايت از اين كمپين با مراجعه به مراكز اهداي خون، نام خود را در اين حركت خداپسندانه ثبت نمايند.

تقوایی در پایان گفت: با توجه به اینکه اهداکنندگان در ماه محرم و صفر به علت شرکت در سنت حسنه نذر اهدای خون بیشتر می شود و اهداکنندگان برای اهدای خون در مراکز خونگیری نیز با ازدحام جمعیت روبرو نشوند، برای سهولت کار داوطلبین اهدای خون می‌توانند برای پیشگیری از ازدحام جمعیت ثبت نام اینترنتی انجام دهند و به سامانه نوبت دهی به نشانیwww.yazdbto.ir  مراجعه نمایند ودر قسمت نوبت دهی اینترنی برای اهدای خون یا اهدای پلاسما ثبت نام نموده و ضمن دریافت کد رهگیری در تاریخ دلخواه تعیین شده برای اهدای خون یا اهدای پلاسما حضور پیدا می کنند.

وی در پایان با اشاره به راه اندازی دستگاه های جدید در این اداره کل گفت: اهداکنندگان می توانند بجای اهدای خون، اهدای پلاسما و پلاکت آفرزیس داشته باشند و در پذیره نویسی سلول های بنیادی خونساز نیز مشارکت نمایند و جان بیماران را نجات دهند.