نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراجعه 500 نفر جهت اهداي خون در شبهاي قدر

مراجعه 500 نفر جهت اهداي خون در شبهاي قدر

مراجعه 500 نفر جهت اهداي خون در شبهاي قدر

      به گزارش روابط عمومي اداره کل انتقال خون استان یزد ، مدير كل انتقال خون يزد با بيان استقبال خوب مردم یزد جهت اهدای خون در شبهاي قدر رمضان امسال ، اشاره كرد در ليالي قدر امسال 513 نفر جهت اهداي خون مراجعه نمودند كه از اين تعداد 411 نفر موفق به اهداي خون شدند.

دكتر تقوائي در ادامه افزود؛ از اين تعداد اهداي خون ، 61/6 درصد اهداكننده مستمر است ( اهداكننده اي كه كه حداقل در سال 2 بار اهداي خون داشته است) و 29/4 درصد اهداکننده با سابقه و مابقی بار اولی بودند.

وي همچنين ادامه داد: در ماه رمضان يك شيفت كاري از ساعت 17:45 تا 23:15 راه اندازي شده تا افراد علاقه مند بتوانند بعد از افطار اقدام به اهداي خون كنند.

وی با بیان این که برخی از مردم برای اهدای خون در شبهای قدر نذر میکنند، افزود: اهداي خون در شبهاي قدر به علت شب زنده داري مردم با مشاركت خوبي همراه مي باشد و در این سه شب  پايگاه انتقال خون يزد (ميدان ابوذر) تا ساعت 1 بامداد خونگيري انجام  شد.

دكتر نقي تقوايي در ادامه با اشاره به کاهش مراجعه مردم برای اهدای خون درماه مبارک رمضان، از شهروندان یزدی خواست تا با توجه به نیاز دائمي بيماران به خون و فرآوردههاي خوني در مدت زمان باقیمانده از ماه مبارك رمضان، از فرصت ماه بندگی خدا استفاده نمایند و تا پایان ماه مبارك با اهداي خون خود اداره كل انتقال خون استان را یاری کنند.

     وي در پايان از همه اهداكنندگان كه در طول ماه مبارك رمضان و شبهاي قدر با اهداي خون به كمك بيماران شتافتند و بيماران را تنها نگذاشتند تشكر و قدرداني كرد.