نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مردم از فرصت ماه رمضان جهت اهدای خون استفاده نمایند

مردم از فرصت ماه رمضان جهت اهدای خون استفاده نمایند

مديركل انتقال خون استان يزد:

مردم از فرصت ماه رمضان جهت اهدای خون استفاده نمایند

     با توجه به نياز دائمي بيماران به خون و فرآورده هاي خوني دكتر تقوائي از اهداكنندگان خواست كه از فرصت ماه بندگی خدا جهت اهدای خون استفاده نمایند و تا پایان ماه مبارك این حضور ادامه داشته باشد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل انتقال خون يزد،دكتر تقوائي در گفتگو با خبرنگار شبکه استانی تابان بااشاره به 25خرداد(14ژوئن)روز جهاني اهداكنندگان خون،اظهار داشت:14 ژوئن هر سال به نام روز جهاني اهداكنندگان خون نامگذاري شده است كه جا دارد درهمين جااز تمام افرادي كه با اهداي خون به ياري انتقال خون آمدند و به اين اداره كل جهت تامين خون سالم براي بيماران كمك نمودند،تقدير و تشكر نمايم.

وي از اهداكنندگان خون به عنوان سرمايه هاي انتقال خون نام برد و تصریح کرد: استان یزد در زمینه‌های مختلف مرتبط با اهدای خون به نسبت آمار کشوری جلوتر قرار گرفته و این مهم رقم نخورده است مگر با همت اهداكنندگان خون استان كه برای مردم یزد افتخار به حساب می‌آید.

دكتر نقي تقوايي در ادامه با اشاره به کاهش مراجعه مردم برای اهدای خون درماه مبارک رمضان، از شهروندان یزدی خواست تا با توجه به نیاز دائمي بيماران به خون و فرآوردههاي خوني در طول ماه مبارك رمضان، با اهداي خون خود اداره كل انتقال خون استان را یاری کنند.

وي همچنين ادامه داد: در ماه رمضان يك شيفت كاري از ساعت 45/17 تا 15/23 راه اندازي شده تا افراد علاقه مند بتوانند بعد از افطار اقدام به اهداي خون كنند.

وی همچنین با بیان این که برخی از مردم برای اهدای خون در شبهای قدر نذر میکنند،از شهروندان يزدي خواست همچون گذشته در طول ماه مبارک رمضان با مراجعه به پایگاه‌ها و مراکز انتقال خون اهداي خون نمايند.

   تقوايي با اشاره به اينكه اهداي خون در شبهاي قدر به علت شب زنده داري مردم با مشاركت خوبي همراه مي باشد تصريح كرد: شب هاي قدر نيز در پايگاه انتقال خون يزد (ميدان ابوذر) تا ساعت 1 بامداد خونگيري انجام مي شود.